Новини / Садівництво     09 січня 2019 07:37

Експорт українських горіхів та яблук до Індії може зрости – названа причина

Поставки яблук та волоських горіхів з України до Індії можуть зрости з лютого нинішнього року. Причина - торгова війна між США та Індією. Америка підвищила мито на індійські сталь та алюміній, а Індія у відповідь - на нут, мигдаль, фундук, сочевицю та яблука, що імпортуються з США.

Про це повідомляє East-fruit.

Експерти стверджують, що від торгової війни між США та Індією постраждають американські фермери. Аграрії з України, Узбекистану та Молдови навпаки отримають можливість збільшити експорт продукції до Індії.

Найскладніша ситуація на індійських ринках буде зі свіжими десертними яблуками, вважають фахівці. Імпорт їх з Китаю заборонено. У сезоні 2017/18 основним постачальником яблук були США (55%), однак після підвищення мит, ситуація має змінитися. Вже зараз Індія виявляє цікавість щодо закупки фруктів з України, але поки що дозвіл на ввіз не дала.

Читайте: Україна увійшла до 3 найбільших виробників волоського горіха

Також США – найбільший імпортер волоського горіха до Індії (на $ 40-45 млн щорічно). Однак через ситуацію, що склалася між країнами – американські виробники, скоріш за все, втратять виторг. На їх заміну можуть прийти імпортери з України, Чилі, Узбекистану та Молдови.

Як повідомляв LANDLORD, у листопаді 2018 року Україна встановила рекорд щодо місячного експорту яблук, відправивши за кордон 8 тисяч тонн.

Фото: rbc.ua

Читайте також