Трейдинг

Ціни на зернові та олійні на зовнішніх ринках цього тижня пішли вгору

В Україні подорожчала кукурадза. AgroMarket UUB від Української універсальної біржі оновлено підсумки за період  з 13 по 21 січня.

Внутрішній ринок (Україна)

Індикативи на кукурудзу продовжували зростати. Основними причинами цього стали: стримування продажу зерна виробниками, що призвело до обмеженої пропозиції на ринку; активний попит як з боку внутрішніх споживачів, так і експортерів, які були готові платити вищі ціни за великі партії зерна; а також загальне зростання цін на зернові на світовому ринку.

«Ціни на пшеницю відображали висхідний тренд. Гостро відчувався дефіцит пшениці другого класу. Натомість активніше продавали пшеницю нижчих класів, але за максимальними цінами. Додатковою підтримкою цінам була ситуація на експортному ринку. На ринку олійних спостерігалося зростання закупівельних цін, що було зумовлене підвищенням вартості рослинних олій на експортному ринку», – зазначають аналітики УУБ.

Photo 2025 01 23 19 55 40

 

Зовнішній ринок (СВОТ)

Після завершення святкових днів у США ціни на ф’ючерси сої та пшениці демонстрували помітне зростання у вівторок 21 січня. Кукурудза також подорожчала, проте менш інтенсивно.

«Ціни на кукурудзу, пшеницю та сою зросли завдяки кільком факторам. По-перше, відсутність нових торгових бар’єрів, запроваджених адміністрацією Трампа, позитивно вплинула на настрої на ринку. По-друге, невелика кількість опадів в Аргентині викликала побоювання щодо майбутнього врожаю кукурудзи, що підштовхнуло ціни вгору. Крім того, ослаблення долара зробило американську сільськогосподарську продукцію більш конкурентоспроможною на світовому ринку», – додають аналітики УУБ.

Зовнішній ринок (Euronext)

Ціни на європейську пшеницю демонстрували зростання у вівторок, перевищивши позначку у 2%. Така динаміка була зумовлена кількома факторами: по-перше, відсутністю нових торгівельних обмежень з боку США, що було позитивно сприйнято ринком; по-друге, послаблення євро щодо долара, що зробило європейську пшеницю більш конкурентоспроможною на світовому ринку.

Нагадаємо, з січня по березень 2025 року ціни на кукурудзу на міжнародному ринку демонструватимуть стійке зростання. Основними постачальниками зернової у цей період залишаються Україна та США, які фактично виконують роль єдиного джерела для споживачів.

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку