Новини    11 січня 2023 14:08

Французькі екологи подали в суд на Danone через надмірне використання пластику


Низка екологічних організацій Франції порушили судовий процес проти компанії Danone через використання пластику, звинувативши її в тому, що вона недостатньо враховує весь пластик, який використовується під час виробничих циклів.

Про це пише Reuters.

Екологічна група Surfrider та її партнери, серед яких Client Earth і Zero Waste France, у своїх вимогах посилаються на французький закон 2017 року, який встановлює “обов’язок обережності” ланцюгів постачання з метою уникнути шкоди навколишньому середовищу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Позивачі при цьому заявляють, що не хочуть порушувати кримінальні справи проти Danone.

“Ми хочемо, щоб компанія Danone повторно опублікувала свій обов’язковий звіт про обов’язкову обережність і, зокрема, врахувала використання пластику, включаючи конкретну стратегію його зменшення”, — зазначила французька представниця групи Surfrider Foundation Europe із захисту океану Антідіа Сіторес.

Вона додала, що компанія Danone наразі недостатньо враховувала весь пластик, який використовується протягом циклів виробництва від сільського господарства до упакування, і не повідомляла громадськості, як саме вона збирається зменшити його використання.

Тепер суддя вирішує, відкривати позов чи ні. Своєю чергою Danone заявила, що була “здивована цим звинуваченням, яке рішуче спростовує”.

“Danone вже давно визнано піонером у сфері управління ризиками для навколишнього середовища”, — повідомили Reuters у компанії, додаючи, що скоротили використання пластику на 12% з 2018 по 2021 рік.

Довідка: Danonе — одна з провідних компаній світу з виробництва молочних продуктів. Має три основні напрями діяльності: свіжі молочні продукти та дитяче харчування, печиво та мінеральна вода, лідируючи у виробництві солодкого печива та свіжих молочних продуктів. Кількість працівників перевищує 86 тис. осіб. Компанія представлена в 130 країнах світу. В Україні виробничі потужності компанії представлені двома заводами: “Данон Дніпро” (у м. Херсон) і “Данон Кремез” (у м. Кременчук).

Ще в лютому 2022 року, щоб захистити своїх українських працівників, компанія закрила завод у місті Херсон та надала підтримку в евакуації максимальній кількості своїх співробітників, які могли виїхати. Завод зазнав значних пошкоджень внаслідок бойових дій росії в цьому районі.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року французька компанія Danone остаточно відмовилася від ведення бізнесу в росії. В Danone оцінили збитки від передачі бізнесу в €1 млрд, оскільки на російський ринок припадало 5% продажів компанії.

Після закриття угоди, яка підлягатиме схваленню регуляторних органів, відбудеться деконсолідація російського бізнесу молочних та рослинних продуктів Danone.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...