Новини / Трейдинг     05 червня 2019 10:17

Трейдери США на межі провалу домовленостей: повінь блокує поставки сої до Китаю

Близько 7 млн т американських соєвих бобів, придбаних Китаєм на початку цього року, потрібно доставити в Пекін у найближчі 3 місяці. Проте повінь у США робить значною мірою недоступними операції з відвантаження. Трейдери можуть оголосити про форс-мажор.

Про це повідомляє Reuters.

Затоплення на річці Міссісіпі перешкоджали операціям у найбільшому морському порту США в Новому Орлеані і зробили постачання сої з великих ділянок сільськогосподарського поясу Середнього Заходу країни значною мірою недоступними.

Скасування угод, укладених під час торговельних переговорів між США та Китаєм на початку цього року, може посилити напруженість між країнами. А відкладання поставок сої в Китай до збору врожаю призведе до збільшення обсягів запасів сої у США та зниження цін, що посилить фінансовий біль у сільськогосподарському секторі США.

Читайте: В Україні назріла гостра потреба в підприємствах з утилізації відходів тваринництва – Ірина Паламар

Запаси сої у США цьогоріч досягли рекордно високих показників, оскільки продажі до Китаю знизилися до найнижчого рівня за 16 років після того, як Пекін запровадив високі тарифи на поставки зі США у відповідь на підвищення Вашингтоном мита на китайські товари.

«Годинник цокає. Якщо вони повинні відправити все до серпня, і логістика не допомагає, ймовірно, доставка неможлива вчасно», – говорять трейдери в Пекіні.

Видання зазначає, що витрати на скасування домовленостей можуть варіюватися від сотень тисяч до мільйонів доларів за вантаж.

Landlord раніше повідомляв про те, що китайські державні компанії 28 березня закупили у США близько 1,5 млн т сої для поставок у липні та серпні. Це стало другою основною закупкою американської продукції Китаєм у цьому місяці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також