Новини / Тваринництво     04 червня 2019 16:58

В Україні назріла гостра потреба в підприємствах з утилізації відходів тваринництва – Ірина Паламар

Одна з гострих проблем в агросекторі України – практично повна відсутність підприємств з утилізації відходів тваринного походження. Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар б’є на сполох і розмірковує над пріоритетами в розподілі державних дотацій у галузі АПК.

Про це повідомляє Agropolit.

Держава підтримує дотаціями будівництво зерносховищ замість того, аби спрямовувати кошти на підприємства з утилізації відходів тваринного походження. У 2019 році одним із видатків, на які спрямовуються кошти держдотації на підтримку тваринництва. А точніше – «тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)», бо саме таке формулювання передбачене у відповідній постанові від 30 січня 2019 року № 110 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України  від 7 лютого 2018 р. № 107».

У ній є часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна.

«Та чи справді підтримка будівництва зерносховищ є такою вкрай важливою і пріоритетною?» – ставить питання Ірина Паламар.

Голова Асоціації тваринників України впевнена, що набагато більш проблемним аспектом наразі є майже повна відсутність підприємств з утилізації відходів тваринного походження, які необхідні не лише для знищення органічних решток після переробки туш, а й, передусім, для утилізації свиней з господарств, постраждалих від АЧС.

Читайте: Величезна пожежа на птахофермі під Києвом ВІДЕО ФОТО

Через відсутність можливості для утилізації інфікованих або потенційно інфікованих тварин, а також невиплати компенсацій за знищених тварин, за неофіційною інформацією від виробників, деякі власники підприємств, що постраждали від АЧС, приховують випадки спалахів хвороби на своїх господарствах, продають інфікованих тварин перекупникам, так званим «колясочникам», а померлих свиней – викидають на звалища у лісах чи закопують. Усе це призводить лише до поширення хвороби регіонами – роз’яснює Ірина Паламар.

Відсутність підприємств з утилізації загострює проблему АЧС

Таким чином, ситуація з АЧС лише загострюється і може призвести до значного обмеження експорту для зернових. То чи не краще замість того, аби надавати підтримку будівництву зерносховищ, спрямовувати її на реконструкцію старих і будівництво нових підприємств з утилізації відходів тваринного походження? У кінцевому результаті від цього виграють і тваринники, і зерновики, і в цілому галузь АПК.

Ірина Паламар закликала Мінагрополітики підтримати тваринників у цьому питанні та врахувати позицію Асоціації тваринників України у розподілі держпідтримки.

Landlord раніше повідомляв про те, що з листопада в Україні діятимуть нові правила імпорту продукції тваринництва.

Політика        22 серпня 2019 12:14

Українці вже 4 роки їдять м’ясо з чумою – Ірина Паламар

Замість тотального знищення свиней, уражених АЧС, можна переробляти їх м’ясо на безпечні продукти, наприклад – тушонку. Технології вже є – потрібна лише політична воля.

На цьому наголосила Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.

Через АЧС в Україні масово спалюють свиней, і лише від початку 2019 року тваринники втратили 170 тисяч поголів’я. Такими є дані Держпродспоживслужби.

В Асоціації тваринників України б’є на сполох: ця цифра найближчими днями зросте в понад півтора рази, бо  АЧС дісталася господарства «Галичина Захід» на Львівщині, де нараховується 100 тисяч свиней. Це один з найбільших виробників, що входить у ТОП-10 в Україні, і тепер усе поголів’я буде знищене.

Читайте: Через спалах АЧС на львівській фермі знищать 100 тис. свиней

Разом із тим, свиней, уражених АЧС, можна не спалювати, а безпечно переробляти, і технології для цього вже існують.  Щоб їх застосувати, потрібно внести зміни в Інструкцію з боротьби з АЧС.

Насправді ми вже 4 роки,  відколи в Україну була занесена АЧС, споживаємо м’ясо з її збудником, наголошує Ірина Паламар. Адже власники свиней часто приховують їх від знищення і продають м’ясо через магазини чи стихійні ринки. Людині воно не шкодить, але залишки такого м’яса, викинуті на смітник, є осередком розмноження збудника АЧС, і чума розноситься країною.

Але можна запобігти і розповсюдженню вірусу, і знищенню свиней. М’ясо уражених тварин можна переробляти на тушонку, адже вірус гине вже при температурі 60 градусів протягом 30 хвилин, це доведено науковими дослідженнями. Тому тушонка, вироблена з ураженого м’яса, є абсолютно безпечною як для споживання людиною, так і з погляду біобезпеки.

Якщо переробляти свинину для стратегічних запасів, то м’ясом знищених лише від початку 2019 року свиней можна було б нагодувати до 200 тисяч чоловік протягом року.

Свинину можна переробляти прямо в межах господарства, де зафіксований спалах АЧС. Це запобігатиме розповсюдженню збудника за межі підприємства, а значить, вигідно як державі, так і власнику свиней.

У США застосовують спеціальні мобільні установки для забою свиней і переробки м’яса на тушонку прямо на господарстві. Така установка коштує близько $100 тисяч. Це доволі невелика сума, якщо порівняти зі збитками, які терпить щоденно галузь від АЧС, зазначають в Асоціації тваринників України.

Асоціація звертається до Президента України з проханням підтримати і зберегти свинарство в Україні як важливу бюджетоутворюючу галузь. Для цього потрібна, передусім, політична воля, держава має негайно має взяти ситуацію під контроль, зазначають в АТУ.

Тваринники очікують від Держпродспоживслужби внесення змін до Інструкцію з боротьби з АЧС, та ухвалення стратегії боротьби з АЧС.

Як повідомляв раніше Landlord, на Одещині 100 господарств закрилися через АЧС.

Поділися

Політика        14 серпня 2019 11:59

Ірина Паламар очолила Офіс реформ Intelligence AGRO

В Україні створено громадську організацію – Офіс реформ Intelligence AGRO, яка займатиметься реформуванням аграрної галузі на новій діджитал-платформі. Її заснувала й очолила громадський діяч, аграрний експерт, голова АТУ Ірина Паламар.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації тваринників України.

Офіс реформ Intelligence AGRO об’єднав висококваліфікованих експертів аграрної галузі, науковців, представників бізнесу та громадських організацій, які вже почали розробляти ефективні механізми для реформування агросектора.

Читайте: ДФС легалізувала 60 тисяч сільгосппідприємців

Експерти організації створили програму «Аграрна країна у смартфоні», яка передбачає державний аграрний менеджмент нового покоління:

 • ІТ-платформа замість численних департаментів МінАПК (Електронна держава у смартфоні щодо аграрної сфери)
 • Мінімум бюрократії – максимум електронних послуг
 • Управління процесами «знизу вгору»: від аграрія до міністра
 • Регіональні агроковоркінги у форматі open-space замість консервативних обласних агродепартаментів.
 • Створення єдиного реєстру всіх учасників аграрної сфери для електронного голосування, реалізація принципу «народовладдя».

Цей пакет пропозицій Ірина Паламар уже передала особисто президентові України. Надалі програму опрацьовуватиме Офіс президента із залученням фахівців Intelligence AGRO, які брали участь у її розробленні.

Landlord раніше повідомляв про те, що Ірина Паламар звернулася з пропозицією до президента України перевіряти кандидатів у міністри на поліграфі.

Поділися

Політика        12 серпня 2019 16:41

Кандидатів у міністри треба перевіряти на поліграфі: пропозиції президенту від Ірини Паламар

Призначаючи нових міністрів, слід встановити, чи захищають вони національні інтереси. Для цього всі кандидати на посади в уряді мають пройти перевірку на поліграфі. Таку пропозицію надіслала в офіційному листі до президента Володимира Зеленського голова АТУ Ірина Паламар.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації тваринників України.

Голова Офісу реформ Intelligence AGRO та Асоціації тваринників України Ірина Паламар вважає, що майбутнім членам Кабміну слід влаштувати тестування на поліграфі, під час якого вони повинні довести свої прагнення «відстоювати національні інтереси, а не представляти інтереси певних геополітичних груп, фондів чи мультинаціональних компаній».

За її словами, це необхідно, аби запобігти перетворенню України на «сировинний придаток».

Читайте: Флот Нібулона: 75 суден, $600 млн та 10 років

Ірина Паламар запропонувала президентові свою допомогу в розробленні опитувальника для такого тестування.

Landlord раніше повідомляв про те, що Ірина Паламар звернулася до Володимира Зеленського з проханням залучити представників Асоціації тваринників України до робочої групи з підготовки проекту закону щодо протидії рейдерству і розповіла, що треба змінити в законодавстві для посилення прав власників бізнесу.

Поділися

Політика        05 серпня 2019 14:21

Державна підтримка фермерів: що зміниться у 2020 році

Мінагарополітики у наступному році кредитуватиме за рахунок бюджету дрібних фермерів та дотуватиме великих товаровиробників.

У прес-службі Мінагрополітики на запит УНН повідомили, як підтримуватимуть фермерів та великих агровиробників у наступному році.

Міністерство запропонує варіанти розподілу грошей за різними напрямками підтримки, щоб задовольнити і великих товаровиробників, і дрібних фермерів.

Великих товаровиробників сільгосппродукції стимулюватимуть дотаціями (квазиакумуляція ПДВ). У Мінагрополітики, попри критику дотацій, вважають, що вони забезпечують підтримку продукції, що споживається на внутрішньому ринку і має велику додану вартість.

Дрібні фермерські господарства планується кредитувати через Український державний фонд підтримки. Так, у Мінагро врахували, що банки неохоче кредитують дрібних фермерів, які обробляють менше 500 га землі. Тому кредитування їм і пропонуватиме держава.

Читайте: Держдопомога фермерам: кому та на скільки уряд збільшив дотації

Крім того, міністерство залучатиме вітчизняних сільгоспвиробників до участі у виставках за кордоном, щоб посилювати експортний потенціал української агропродукції.

Як повідомляв Landlord раніше, у 2029 році реалізується сім основних напрямків підтримки фермерів та сільгоспвиробників.

Поділися

Політика        27 липня 2019 09:59

6 ключових пропозицій для подолання рейдерства: Ірина Паламар звернулася до Зеленського

Голова АТУ Ірина Паламар звернулася до Володимира Зеленського з проханням залучити представників Асоціації до робочої групи з підготовки проекту закону щодо протидії рейдерству і розповіла, що треба змінити в законодавстві для посилення прав власників бізнесу.

Про це повідомляє Agropolit.

Підписаний Володимиром Зеленським Указ «Про заходи щодо протидії рейдерству» передбачає розроблення та ухвалення законопроекту для усунення прогалин у законодавстві, які дають змогу рейдерам знищувати бізнес і відбирати нерухомість.

Читайте: На Харківщині рейдери намагалися захопити агрофірму

У зв’язку з цим голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар надіслала Президенту пропозиції щодо внесення правок до низки чинних законів для посилення гарантій захисту прав власників бізнесу.

Основні пропозиції АТУ щодо змін у законодавстві наведено на сайті Асоціації:

 • держреєстрація змін до відомостей про юрособу має здійснюватися за її місцем знаходження (у чинному законі: незалежно від місця знаходження);
 • обов’язкова перевірка нотаріусами та держреєстраторами дійсності та змісту нотаріальних довіреностей через Єдиний реєстр довіреностей (у чинному законі: реєстратор перевіряє лише дійсність довіреності);
 • скорочення строку розгляду скарги на рішення, дії або бездіяльність у сфері держреєстрації;
 • скорочення строку доведення до відома скаржнику про прийняте рішення за результатами розгляду скарги з боку Міністерства юстиції України;
 • обов’язкове нотаріальне посвідчення документів щодо переходу права власності корпоративних прав юридичних осіб (договорів купівлі-продажу, дарування тощо);
 • посилення кримінальної та адміністративної відповідальності у сфері держреєстрації.

Як повідомляв Landlord, 22 липня Президент України підписав указ «Про заходи щодо протидії рейдерству», котрий визначає набір інструментів для належного захисту власників бізнесу і протидії позбавленню їх майнових прав.

 

Поділися
Показати ще