Новини / Клімат     04 травня 2020 10:29

Травень буде теплішим за норму, але з опадами – Укргідрометцентр

Стан ґрунту на більшості території країни характеризується як «сухий» або «слабо зволожений»

Травень 2020 року буде на території України теплішим за норму. Середня місячна температура прогнозується в межах 15-18° тепла (в горах 11-13° тепла). Цей показник вище середніх для травня багаторічних значень на 1-1,5°С. Про це повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі.

Це підтверджує висновок вчених про високі темпи кліматичних змін, які відбуваються саме в Україні – середня температура на території країни зростає швидше, ніж на планеті в цілому.

Гарною ж звісткою для українського аграрного сектору є прогноз опадів останнього місяця весни. Згідно з даними Укргідрометцентру, місячна кількість опадів очікується на рівні 37-44 мм, в Карпатах – 95-120 мм.

Читайте: Як програма МетеоЗахист повертає впевненість аграріям 

Поступова нормалізація ситуації з опадами, що почалась наприкінці квітня, вкрай важлива після осінньої посухи і теплої безсніжної зими. Адже стан верхнього шару ґрунту характеризується як «сухий» і «слабко зволожений» на більшості території України.

В цілому ж, як пояснюють метеорологи, у першій половині травня на півночі, сході країни та у більшості центральних областей ймовірні заморозки на поверхні ґрунту, а перехід на літній характер погоди відбувається після 15 травня. Середня місячна температура повітря травня складає 13-17 градусів тепла, в гірських районах 7-12 градусів тепла. Кількість опадів у травні за даними багаторічних спостережень становить 22-60 мм.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось про те, що у Західній Європі зафіксована най посушливіша весна за останні 40 років.

Читайте також