Новини / Клімат     29 квітня 2020 15:05

У Західній Європі найпосушлива весна за останні 40 років – MARS

Згідно з квітневим звітом аналітиків MARS, початок весни в Західній Європі в цьому році став найпосушливим, починаючи з 1979 р, незважаючи на достатню кількість опадів у зимовий період.

При цьому відсутність оптимального рівня грунтової вологи найбільш негативний вплив робить на посіви ярих культур на тлі посухи в поверхневому шарі грунту. У той же час стан посівів озимих культур оцінюється переважно як хороше, проте для підтримки позитивного прогнозу врожайності необхідні будуть рясні опади в короткостроковій перспективі.

У поточній ситуації аналітики поки не проводили істотних коригувань прогнозу врожайності сільгоспкультур в 2020/21 МР в ЄС. Зокрема, врожайність м’якої пшениці прогнозується на рівні 5,87 т/га проти очікуваних у березні 5,88 т/га, дурум – 3,43 (3,44) т/га, ярого й озимого ячменю – 4,03 (4 ,02) т/га і 5,92 (5,91) т/га відповідно, кукурудзи – 8,04 (8,05) т/га, ріпаку – 3,14 (3,18) т/га.

“Тим не менше, дефіцит опадів , що спостерігається в значній частині Європи, може мати негативний вплив на потенціал виробництва основних культур”, – підкреслили експерти.

Читайте: З початку 2019/2020 МР Україна експортувала 50 млн т зернових

Також у звіті наголошується, що ключовою проблемою при проведенні весняної посівної в ЄС є доступність робочої сили в зв’язку з пандемією COVID-19.

“Однак на поточний момент пандемія поки не зробила істотного впливу на темпи сівби сільськогосподарських культур. Природно, в ситуації, що виникла існують невизначеності й побоювання щодо доступності сільгоспресурсів, пов’язані з перебоями в логістиці. Проте пропозиція насіння, добрив і пестицидів поки залишається достатньою”, – відзначають експерти MARS.

Нагадаємо, раніше українські та міжнародні науковці спрогнозували, як зміни клімату вплинуть на сільське господарство.

Читайте також