Новини / Політика     21 січня 2020 20:31

Трамп втішений тим, що вдалося приструнити Китай: із промови у Давосі

"Америка перемагає як ніколи раніше", - проголосив президент США Дональд Трамп у своїй промові на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. За його словами, відносини з Китаєм "краще, ніж будь-коли".

Про оптимістичну промову Трампа на форумі в Давосі пише Forbes.

Лідер США говорив, що  економіка країни на підйомі, при цьому часто вживав вираз “як ніколи раніше”. Зокрема, Трамп казав про “економічний бум” у Америці, понад 7 мільйонів робочих місць, зростання зарплат, зростання на 50% фондового ринку.

У своїй промові Трамп торкнувся і нинішніх відносин з Китаєм. За його словами, США були пов’язані декількома поганими і невигідними угодами, але його адміністрація зуміла домогтися їх перегляду. При цьому, за словами Трампа, Китай погодився “робити те, чого інакше не став би робити”: наприклад, поважати інтелектуальну власність і усувати торговельні бар’єри.

Трамп завірив, що вони з китайським лідером Сі Цзіньпіном приязні один до одного.

“Наші відносини з Китаєм прямо зараз, можливо, хороші як ніколи. Ми пройшли через суворі конфлікти, але мої відносини з головою Сі [Цзіньпіном] – надзвичайним людиною – краще, ніж будь-коли. Він за Китай, я за США, але ми любимо один одного”, – запевнив президент США.

Читайте: США вигідні добрі відносини з Китаєм та Росією – Трамп

Разом із тим, він вважає, що досягти таких результатів не вийшло б без підвищення свого часу мит, і тому США чинитимуть так само з іншими країнами. За словами Трампа, значна частина мит на китайські товари залишиться в силі на час другої фази переговорів.

Як повідомляв раніше Landlord, США та Китай після виснажливої торговельної війни підписали 15 січня угоду, яка передбачає, що імпорт сільгосппродукції із США зросте на $32 млрд.

Читайте також