Новини / Політика     16 січня 2020 09:10

Торговельна угода між США та Китаєм: імпорт сільгосппродукції із США зросте на $32 млрд

США знизить мита на низку промислових товарів з Китаю і не вводитиме нові. Китай збільшить американський імпорт, у тому числі сільськогосподарської продукції з США.

Угоду підписали Президент США Дональд Трамп і віце-прем’єр Держради КНР Лю Хе 15 січня, повідомляє НВ, посилаючись на трансляцію на каналі Білого дому та інформацію з іноземних джерел.

Трамп і Лю Хе підписали документ  на 86-сторінках під час церемонії, на яку запросили понад 200 високопоставлених гостей. Фактично подія означає початок кінця довготривалої торговельної війни, яка виснажувала економіку обох країн. Проте повністю війна буде закінчена після підписання другої фази угоди.

США в рамках угоди від 15 січня скасували введення 15-відсоткових мит на ряд товарів з Китаю на суму $160 млрд, заплановане на 15 грудня. Зокрема, США не вводитиме нові мита на мобільні телефони, іграшки і ноутбуки китайського виробництва. Крім того, мита на низку промислових товарів китайського імпорту вартістю $120 млрд (у тому числі, телевізори) будуть знижені до 7,5%.

Китай у відповідь пообіцяв у найближчі два роки збільшити на $200 млрд імпорт товарів і послуг із США, в тому числі промислових товарів — на $77,7 млрд, сільськогосподарської продукції – на $32 млрд, енергоносіїв — на $52,4 млрд, послуг — на $37,9 млрд. Це допоможе зменшити дефіцит торгового балансу США з КНР, який досяг піку в $420 мільярдів у 2018 році.

Після підписання угоди Дональд Трамп заявив, що найближчим часом відвідає Пекін.

Читайте: США vs Китай: чим загрожує Україні торговельний мир

Однак мита США приблизно на дві третини китайського імпорту залишаються в силі. Трамп зазначає, що вони будуть знижені, коли сторони домовляться про другу фазу торговельної угоди. Дата початку переговорів щодо другої фази ще не призначена.

Раніше Landlord повідомляв, на яких умовах Трамп пішов на торговельне перемир’я з Китаєм.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також