Новини / Трейдинг     01 грудня 2020 18:10

Торги зерном на світових біржах завершилися у червоній зоні

Котирування сільськогосподарських ф’ючерсів знижуються під впливом збільшення прогнозу врожаю у Австралії і Південній Америці не дивлячись на активність покупців

Сьогодні торги сільськогосподарською продукцією на біржах завершилися у червоній зоні. Ведмежий тренд був неминучим після різкого зростання цін в останні тижні. Про це повідомили у аналітичній компанії Agritel.

Падіння котирувань почалося ще вчора на тлі сприятливих дощів в США і Південній Америці. У басейні Чорного моря прихід зими і низьких температур не викликає побоювань, оскільки для цієї пори року така ситуація виглядає нормальною.

Крім того, ABARES (австралійське бюро сільськогосподарської і ресурсної економіки) оцінило майбутній врожай австралійської пшениці у 31,17 млн ​​т проти прогнозу 28,91 млн т в минулому місяці. Завдяки феномену Ла-Нінья в Австралії в цьому сезоні випало пристойну кількість опадів, після попередніх років посухи. Виробництво ячменю очікується на рівні 11,46 млн т проти 11,2 млн т, що прогнозуються в минулому місяці. Австралія наразі не має доступу на китайський ринок через непомірно високі ввізні тарифи, що посилює тиск на світовий ринок.

Читайте: В Агрофірмі «Лан» роблять ставку на зрошення

На ринку США була зроблена позитивна оцінка стану озимої пшениці – для 46% посівів стан визначений як «хороший або відмінний», на 3 відсоткові пункти вище, ніж минулого тижня.

Також Європейський Союз повідомив, що експорт пшениці в треті країни з 1 липня по 25 листопада становив 9,32 млн т, що очікувано нижче показника минулого року, а експорт ячменю досяг 3,07 млн ​​т (на 15% менше). Таким чином, несподіванок для трейдерів не відбулося.

Як наслідок – американські фонди, які раніше скуповували ф’ючерси, зафіксували прибуток і перейшли до активного продажу. Це нівелювало ефект зростання попиту після заяв про низку тендерів. Так Єгипет заявив про новий тендер на поставку 175 тис т пшениці у січні 2021 року, Туреччина підтвердила закупівлю Туреччиною 400 тис т продовольчої пшениці, а Йорданія – 120 тис т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що валовий збір зернових в Україні досяг 62,5 млн тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також