Новини / Інтерв'ю     28 листопада 2020 09:30

В Агрофірмі «Лан» роблять ставку на зрошення

У розташованому на Дніпропетровщині господарстві реалізували унікальний проєкт зі зрошення 607 га

В обробітку підприємства 7 000 га землі, на яких вирощують озимі пшеницю, ячмінь, ріпак, а також соняшник і кукурудзу.

«Упродовж року у нас випадає від 270 до 300 мм опадів. Трапляється, що випаде якийсь рік, коли погода побалує та подарує кілька зайвих дощів. Проте таке буває вкрай рідко, за літо у нас може випасти до 20 мм — і все. Тому зрошення — це безальтернативний варіант», — розповідає директор Агрофірми «Лан» Сергій Маловік.

Разом із синами Миколою та Сергієм керівник Агрофірми «Лан» шукає нові шляхи розвитку агровиробництва з огляду на очевидні зміни клімату. Два з половиною роки тому їм вдалося реалізувати масштабний проєкт.

«За колгоспних часів на території нашого господарства було до 2 000 га під дощуванням. Нині ми повертаємося до цього, хоча це і непросте завдання. Тема була цілковито занедбана. Труби або згнили, або були розкрадені. Отримати дозвіл на воду — фантастика. Тим не менш, вже маємо 607 га на зрошенні», — каже Сергій Володимирович.

Такий ґрунтовний підхід до інтенсифікації виробництва відразу почав давати свої результати. Так, скажімо, врожайність озимого ячменю тут нині становить від 80 до 90 ц/га. Є поля, на яких взагалі збирають до 118 ц/га. Не відстає й кукурудза, яка навіть за знижених норм води та спекотних посушливих умов дає до 100 ц/га. У планах господарства — істотне підвищення врожайності кукурудзи на зрошенні, яка дає найвищий економічний ефект.

Читайте: Роман Горобець: у середньому страхові виплати становили 222 грн/га

«Ми відшліфовуємо технологію вирощування кукурудзи на зрошенні та підбираємо оптимальні її елементи. Так, довелося спеціально придбати плуги, оскільки під зрошення краще провадити глибокий обробіток землі та приорювати пожнивні рештки. Активно випробовуємо різні технології живлення. Так, на наступний рік закладаємо 200 кг NPK під оранку, а також схему по 400 і 500 л аміачної води по два рази під передпосівну культивацію. По листу даємо карбамід, хоча це дуже тонка справа, оскільки присутній високий ризик «підпалу» листків. Та, звісно ж, активно випробовуємо мікродобрива», — деталізує Сергій Маловік.

Цікаво, що на богарних площах в Агрофірмі «Лан» найвищу ефективність забезпечує застосування вертикального обробітку ґрунту. Річ у тім, що влітку температура на поверхні голого ґрунту може сягати 70 градусів вище нуля. Натомість пожнивні рештки та сформована система мікротріщин у ґрунті дають змогу істотно нівелювати цей негативний чинник.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що зрошення дає змогу отримувати стабільну високу врожайність – Сергій Маловік

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також