Новини / Аналітика     18 березня 2019 13:01

ТОП-7 агрокомпаній, які найбільше витрачають на інновації

Щоб підвищити рентабельність бізнесу, агрокомпанії інвестують у сучасні технології: зокрема Укрлендфармінг вкладає кошти в точне землеробство, Агропросперіс закупив планшети для агрономів. Рейтинг агрохолдингів-інноваторів навів журнал «Новое время».

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Щоб інновації в агросекторі були помітні й ефективні, компанії мають витрачати на них суму, еквівалентну $50 на 1 га – так вважає гендиректор УКАБ Тарас Висоцький.

Читайте: «Ми запускаємо дрони, але нікому керувати трактором»: в агросекторі шукають шляхи подолання проблеми з кадрами

Такі витрати поки недосяжні для українського бізнесу, але деякі агрохолдинги звітують про підвищення ефективності своїх підприємств за рахунок впровадження нових технологій.

Укрлендфармінг – звітує про зростання врожайності на 25 % завдяки застосуванню точного землеробства.

Агропросперіс – повідомляє, що ефективність роботи зросла в кілька разів після того, як закупили для агрономів планшети зі спеціальними програмами й інтерактивною базою даних, яка дозволяє оперативно приймати логістичні рішення.

Кернел – впроваджує проект цифрової платформи для автоматичного планування виробничих процесів, моніторингу їх виконання, а також розробки мобільних додатків для роботи в полі агрономів та інженерів.

Астарта – за 4 роки заощадила $15 млн завдяки системі GPS-нагляду і моніторингу використання пального (більше ніж річний обсяг інвестицій в інновації семи найбільших агрохолдингів країни). Також планує запустити мобільну платформу для моніторингу стану посівів, їх розвитку і фази росту, наявності комах і шкідників, що дозволить підбирати добрива, ЗЗР тощо.

80% всіх інвестицій в інновації в аграрній галузі спрямовуються на облік, документообіг та рішення по боротьбі з крадіжками – заявляє директор компанії SmartFarming Артем Бєлєнков.

Сьогодні точне землеробство комплексно впроваджується на 5% від усієї ріллі, а окремі його елементи покривають лише 20% – такі дані наводить засновник консалтингової компанії AgriLab Ярослав Бойко.

ТОП-7 які найбільше вкладають коштів в інновації:

  • Кернел – $2,7 млн на 540 га
  • АP Group – $2,0 млн на 400 га
  • МХП – $2,5 млн на 360 га
  • Астарта – $1,0 млн на 250 га
  • ІМК – $1,0 млн на 124 га
  • Harveast – $1,0 млн на 123 га
  • Епіцентр – $420 тис на 112 га

Landlord раніше повідомляв про те, що визначальними технологічними трендами українського агросектора стали точне землеробство, інновації для управління землею та ERP-системи планування ресурсів підприємства.

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також