Новини / Технології     27 лютого 2019 13:23

Точне землеробство та управління землею онлайн: Agrohub оприлюднив масштабний звіт про інновації в агросекторі

Точне землеробство, інновації для управління землею та ERP-системи планування ресурсів підприємства стали визначальними технологічними трендами українського агросектору. Частина з цих агростартапів сьогодні мають таку ефективність в обробці й аналізі інформації, що можуть стати передовими технологічними новинками в світі та самостійно задавати тренди.

Про це йдеться в 116-сторінковому аналітичному звіті, розробленому платформою Agrohub за підтримки Raiffeisen Bank Aval.

Дослідження тривало майже рік – з лютого по грудень минулого року. У ньому взяли участь 150 керівників агрокомпаній із наділами землі різною площею.

Під час дослідження було виявлено: серед головних інноваційних пріоритетів вітчизняних аграріїв – точне землеробство. Його впроваджують, не зважаючи на складність процесу. Адже це економить до 15% добрив, палива та ЗЗР. Точне землеробство дозволяє краще управляти полем і планувати, а також накопичувати дані для прогнозування. Потенціал цього технологічного інструменту масштабний.

Читайте: Через 5 років в агробізнес прийде цифровий двійник. 5 інновацій що змінять світ

Наступний агропотенціал – нові тренди в управлінні землею онлайн або через програмне забезпечення. Сьогодні фермери усвідомлюють: земля — головний їхній бізнес-актив. Більше того, в Україні розвиваються системи з аудиту й обліку полів, аналізу цих даних через багаторівневі GIS-системи, які не поступаються закордонним аналогам.

Ще один інноваційний пріоритет, в якому українські аграрії випереджають світових конкурентів, — це ERP-системи керування компанією та плануванням ресурсів. Здебільшого їх встановлюють масштабні агрохолдинги. Це зумовлено потребою розуміти ресурси та можливості величезних територій, земельних кластерів і необхідністю керувати великими колективами.

Повний звіт на 116 сторінок з іншими технологічними рішеннями та реальними кейсами автори презентують на Agrohub Nitro Marathon 1 березня 2019.

Як раніше повідомляв Landlord, ринок технологій точного землеробства в світі до кінця року досягне $3,3 млрд, а до 2025 року він зросте до $10,2 млрд. Наразі в Україні точним землеробством охоплено лише 15% сільгоспземель. Однак, ця цифра швидкими темпами збільшується.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також