Новини / Трейдинг     14 травня 2020 10:25

ТОП-3 імпортерів української пшениці

Найбільшими покупцями за підсумками січня-квітня 2020 року були Єгипет, Туреччина і Туніс

Користуючись новими даними Держмитслужби за перші чотири місяці поточного року, Landlord визначив ТОП-3 найбільших імпортерів української пшениці у світі.

    • Єгипет – $277,4 млн (33,5%)
    • Туреччина – $72,2 млн (8,7%)
    • Туніс – $69,5 млн (8,4%)

Так, у січні-квітні північно-африканський Туніс купив в Україні пшениці на $69,5 млн і посів третю сходинку. Це трохи більше, ніж 8,4% від загального обсягу експорту культури з України.

Друге місце обійняла Туреччина із показником у $72,2 млн. Це 8,7% від загальних відвантажень української пшениці за кордон.

Очолює рейтинг Єгипет. Ця країна у січні-квітні поточного року купила в українських експортерів пшениці на $277,4 млн. Це рівно третина обсягів експорту культури із України.

Зазначимо, що інші країни сумарно забезпечили експорт української пшениці на суму $409,3 млн або 49,4% обсягів відвантажень цього збіжжя за кордон.

Читайте: Денис Шмигаль: уряд збільшив фінансування підприємців агропромислового комплексу

Отже, загалом за перші чотири місяці цього року Україна відвантажила на світовий ринок пшениці на $828,4 млн.

Нагадаємо, що Єгипет є найбільшим імпортером пшениці у світі. В свою чергу, Російська Федерація – найбільший глобальній експортер цієї культури. В кінці березня Мінсільгосп РФ встановив тимчасову квоту на експорт зерна. Станом на 26 квітня цю квоту вже було вибрано.

При цьому імпортери збіжжя намагаються  збільшити обсяги закупок в передчутті можливих логістичних труднощів, пов’язаних із пандемією коронавірусу.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про прогноз валового збору пшениці в Україні.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також