Новини / Трейдинг     17 грудня 2020 17:15

ТОП-3 імпортерів української пшениці у січні-листопаді 2020 року

Частка трьох провідних імпортерів української пшениці перевищує 40% всього експорту культури з країни у вартісному вимірі. Найбільше за інших закупив Єгипет – майже на $600 млн

Частка трьох провідних імпортерів української пшениці перевищує 40% всього експорту культури з країни у вартісному вимірі. Загалом, протягом січня-листопада 2020 року Україна продала пшениці на $3,48 млрд і ця культура є третьою за зовнішнім виторгом серед експортованої продукції аграрного сектору після соняшникової олії та кукурудзи. Про це повідомили у державній митній службі України.

ТОП-3 провідних імпортерів української пшениці у вартісному вимірі у січні-листопаді 2020 року виглядає наступним чином:

  • Єгипет – $598,8 млн (17,21% всього експорту пшениці з України);
  • Індія – $543,2 млн (15,62%);
  • Бангладеш – $294,8 млн (8,48%).

Всі інші країни, що у вказаний період імпортували українську пшеницю, закупили культури на $2,04 млрд.

ЧитайтеЯкі українські ягоди найвигідніше експортувати в Китай

Звертає на себе увагу перше місце у ТОП-3 Єгипту. Традиційно, ця країна є одним з найбільших покупців борошномельної пшениці у світі, а головним постачальником (не менш традиційно) виступала Російська Федерація. Скажімо, з початку поточного 2020/2021 маркетингового року російські трейдери продали по лінії GASC (державного агентства з закупівель продовольства Єгипту) 3,44 млн тонн борошномельної пшениці з 3,91 млн тонн – або майже 90%.

Але через встановлення експортного мита на пшеницю у РФ, російська пропозиція стала неконкурентною на останньому тендері у Єгипті. Хоча мито на експорт культури набуває чинності тільки з 15 лютого наступного року, російські трейдери були вимушені врахувати його на останньому тендері і переможцями стали трейдери з України і Румунії. Тож, налагоджені стосунки з покупцями Єгипту стануть у нагоді Україні і у майбутньому.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна стала найбільшим експортером рослинних олій до Європейського Союзу.

Читайте також