Новини / Трейдинг     16 грудня 2020 14:40

Україна стала найбільшим експортером рослинних олій до ЄС

Про це свідчать дані Європейської комісії за показниками імпорту соняшникової, соєвої та ріпакової олії у поточному маркетинговому році

У 2020 році Україна стала експортером №1 основних видів рослинних олій до країн Євросоюзу. Про це свідчать дані Європейської комісії за показниками імпорту соняшникової, соєвої та ріпакової олії у поточному маркетинговому році. Загальний обсяг експорту рослинних олій з України до країн ЄС вже перевищив 800 тис тонн.

Так, згідно з інформацією Європейської комісії, з початку 2020/2021 маркетингового року наша країна продала до ЄС 662,3 тис т соняшникової олії, що склало майже 89% усього його імпорту цієї продукції до країн ЄС.

Також, не дивлячись на зниження переробки сої, Україна стала лідером і за показниками експорту соєвої олії до Європейського Союзу, забезпечивши 38,7% всіх постачань цього продукту – 91,1 тис т. Крім того, перше місце Україна посіла і у поставках до Європейського Союзу ріпакової олії, зайнявши частку у 35,6% усього її імпорту до ЄС, або 48,3 тис т у фактичних цифрах.

ЧитайтеЕкспорт пшениці: перший бонус України від введення мита у РФ

Цікаво, що наступні місця у цих категоріях за нами займають Сербія (яка наразі є кандидатом до вступу у ЄС) та РФ. У переліку найбільших експортерів рослинних олій на ринок Євросоюзу також фігурують Канада, Білорусь, Парагвай, Молдова і Марокко.

Нагадаємо, раніше, Landlord повідомляв про те, що п’ять морських портів України забезпечили у січні-листопаді поточного року понад 90% всього експорту зерна.

 

Читайте також