Ставка на інновації. Як прагнення фермера Євгена Вайна до нового збільшує врожайність у господарстві «Відродження»
ДЕНЬ В ПОЛІ

СВФ «Відродження»
Вінницька область,
Немирівській район
Земельний банк:
3500 га
Основні культури:
пшениця, соняшник, кукурудза, ячмінь, горох

Наш герой — Євген Дмитрович Вайн — син засновника і за сумісництвом комерційний директор господарства. Родина Євгена має китайське коріння. Бабуся нашого героя свого часу переїхала на Далекий Схід, де вийшла заміж за китайця. Батько Євгена — Дмитро Вайн та його дядько народилися в Китаї, але через страшний голод у 1962 році вимушені були переїхати до Казахстану. Там Дмитро Вайн зустрів майбутню дружину та згодом разом з родиною переїхав до Вінниці, де сім’я вже й осіла.


 

Про історію

Зараз підприємство має у підпорядкуванні 3500 га. Вирощують такі культури, як кукурудза, соняшник, пшениця, ячмінь, ріпак, хоча минулого року останню культуру не засіяли через брак опадів. Діяльність господарства «Відродження» розпочалася у 1985 році всього з 10 га землі. «На той час мій батько був одним із перших, хто розпочав сільськогосподарську діяльність у цьому регіоні. Пам’ятаю, як він з моїм дядьком доволі довго їздив по регіону, дивилися землі. Так і вийшло, що ми зосередилися у селі Обідне Вінницької області», — розповідає Євген Вайн. Сам пан Євген з братом Веніаміном вже з дитинства були залучені до сільського господарства. «З восьми років ми завжди щось сапали, допомагали», — ділиться підприємець. Тож з вибором майбутньої професії у аграрія питань не виникло. Хоч пан Євген і здобув декілька вищих освіт — економічну та технічну (програмування). Вже з 1992-го розпочався більш активний розвиток господарства, згадує він: «У 1992 році в нас було 36 га, старенький «Москвич», ледь живий трактор Т-70с та невичерпний ентузіазм». На початку сфокусувалися на буряку, адже зовсім поряд був розташований Степанівський цукровий завод, з яким і працювали.

У 1992–1993 роках фермерам почали видавати кредити на розвиток. Тож господарі вирішили ризикнути і придбали одразу два нових Т-150 — один колісний, другий гусеничний. А далі придбали комбайн. На той час для фермерів це була нечувана розкіш. «Батько тоді сам поїхав до Мінська, звідки пригнав МАЗ. Він працює і до сьогодні, до речі, також придбали і нові сівалки. Так і почали активно працювати. З часом ми дійшли до того, що техніка повинна бути сучасною, із правильним обслуговуванням», — каже Євген Вайн. Наразі господарство працює з технікою сучасних брендів, якими господар дуже задоволений. На підприємстві усвідомили необхідність такої вартісної техніки понад 10 років тому. І не помилилися, адже з її придбанням результати роботи значно зросли.

Я віддаю перевагу виключно новій техніці,
щоб рік-два з нею не було ніяких проблем.
Такий саме принцип у мене і при виборі автівки

«Я віддаю перевагу виключно новій техніці, щоб рік-два з нею не було ніяких проблем. Такий саме принцип у мене і при виборі автівки. Адже на рік я проїжджаю приблизно 40 000 км і повинен бути впевнений, що в машину мінімум перші кілька років або 100 000 км взагалі не треба буде заглядати», — ділиться господар. Фермери завжди віддають перевагу простоті та надійності — щоб просто робити планове технічне обслуговування, заливати паливо та їздити, додає він. «Я знайомий практично з усіма машинами, які є на ринку. І найпрогресивніші технології, безумовно, у німців. Але за рахунок того, що вони намагаються впроваджувати саме передове, зростає і вартість. Та думки про придбання німецької машини з’являються регулярно», — розповідає пан Вайн. У машині він цінує сукупність таких чинників, як комфорт, задоволення від водіння, динаміка, і важливо, щоб вона витримувала експлуатацію у важких умовах. «У пікапі для нас важливіші не розміри вантажної платформи, а саме вантажопідйомність. Це дуже корисна машина. Вона дуже практична, оскільки поєднує функції позашляховика, вантажівки та дозволяє відправитися кудись, як на звичайній машині, — зауважує підприємець. — Тут все ті ж технології, які використовуються у звичайних легковиках і кросоверах. Але Amarok більш утилітарний і простий».


А ще пан Євген вбачає, що пікап може бути «фановою» машиною — для любителів полювання або риболовлі. «Та все ж ми сприймаємо таке авто як гарну робочу конячку. Cуть пікапа в тому, щоб довезти вантаж у важкодоступне місце. Інакше можна було б використовувати «пиріжок». Часто буває, що треба дiстатися на поле, де проїхав трактор, щось підвезти. Тому однозначно важливі позашляхові якості такої машини і великий дорожній просвіт. Крім цього, у Amarok приємний салон і матеріали, гарне оснащення і дуже зручні передні сидіння. Одразу видно, що машина німецька», — ділиться враженнями Євген Вайн. І хоч у питанні автівки він надає перевагу простоті, без надмірного «фаршу», в роботі сільськогосподарської техніки підприємець широко використовує нові технології.

 

Це обумовлено двома факторами: ефективністю використання ресурсів та зменшенням впливу людського фактору.
Цього року у «Відродженні» запровадили систему автоматичного водіння, поставили RTK станцію. У комплекті із сівалкою йде iPad із контролем управління систем. Але з появою таких технологій у господарстві зіштовхнулися з проблемою пошуку кадрів. Адже на таку вартісну техніку випадкову людину не візьмеш. Тому зараз у господарстві на постійній основі працює до 70 осіб. Фахівці обов’язково проходять стажування та спеціалізоване навчання. Щодо комбайнів у господарстві політика брати їх в оренду. У цьому підприємець вбачає певну вигоду, адже не потрібно значних вкладень і не переймаєшся питанням ремонту. Тож пан Євген має сучасний підхід у господарюванні, і дехто може порівняти його з «європейським». Та підприємець розповідає, що бував у господарствах закордонних колег у Франції, Німеччині, Чехії. «Вони можуть спробувати нас навчати, але там засаджують 100 га загалом, а в нас стоїть план засіяти 100–150 га тільки за добу — виходить, ми маємо дуже різні уявлення про бізнес», — розмірковує господар. Але подібні робочі мандрівки дуже розширюють обрії та в будь-якому випадку будуть корисними для самоосвіти фермера.

Чому Amarok?


Пікап Volkswagen Amarok — це універсальний автомобіль, який і в роботі допоможе, і бездоріжжям провезе. Авто визнане кращим міжнародним пікапом 2018 року за його потужні позашляхові можливості та динамічні характеристики.

Amarok Rancho

 • 2.0 TDI, 8-ступінчаста автоматична КП, 180 к.с. при 4000 об./хв., 420 Нм при 1500–2000 об./хв.
 • 4Motion (постійний повний привід)
 • 4 легкосплавні диски Manaus 7½ J x 18 + сталеве повнорозмірне запасне колесо
 • USB-порт та мультимедійний порт (AUX-IN) для підключення зовнішніх джерел
 • Багатофункціональне 3-спицеве шкіряне кермо
 • Багатофункціональний дисплей Plus (бортовий комп’ютер)
 • Електричне регулювання та обігрів дзеркал, електричні склопідйомники, спереду та ззаду
 • Електронна програма стабілізації (ESP)
 • Круїз-контроль
 • Парк-пілот передній та задній з камерою заднього виду Rear Assist
 • Зимовий пакет (підігрів передніх сидінь; підігрів форсунок омивача лобового скла)
 • Камера заднього виду Rear Assist
 • Механічне блокування заднього диференціалу
 • Пакет Xenon Design (Ксенон дизайн)
 • Тягово-причіпний пристрій, включаючи стабілізацію руху причепа
 • Пакет ergoComfort: обшивка сидінь шкірою Vienna з 14-позиційним регулюванням, навігаційна система Discover Media з 6,33" Touchscreen-дисплеєм та голосовим керуванням

Про кредит

Не секрет, що у потужному розвитку аграріям допомагає залучення банківських кредитів. Господарство «Відродження» не виключення. Техніку здебільшого купували у кредит під 10–11% річних.

Уявіть, техніка вже працює у полі три роки, а ми платимо за неї 11% річних у гривні. Така схема для нас цікавіша, аніж одразу викласти кошти

Та окремо він виділяє аграрні розписки: «Ще 10–15 років тому ми і мріяти не могли про таку банківську послугу». Господар відмічає зручність такого інструменту через відсутність поняття «застави». Тобто домовленість йде про майбутній врожай. Звісно, банки все дуже суворо перевіряють, але для господарств із тривалою та позитивною банківською історію є можливість користуватися такими перевагами.

Де взяти кредит?


Запорука успіху бізнесу — це планування. Щоб заздалегідь знати, на які кредитні кошти від свого банку ви можете розраховувати, ПроКредит Банк оформить вам кредитний ліміт.

Купівля агротехніки
кредит на агротехніку до 7 років
Купівля автотранспорту
авто у кредит до 7 років
Купівля нерухомості
інвестиційний кредит до 10 років
Розрахунки з постачальниками і покупцями
овердрафт до 2 років
Придбання обладнання
інвестиційний кредит до 7 років
Розширення асортименту
строковий кредит до 3 років
Поповнення оборотних коштів
кредитна лінія до 2 років

Про якість

У господарстві «Відродження» подальший розвиток не вбачають у розширенні земельного банку. Натомість ставку роблять на якість, інноваційність та збільшення врожайності з гектара. Зараз у господарстві такі показники: соняшник — близько 45 ц/га, пшениця — 65 ц/га, ячмінь — 60–65 ц/га. У планах по пшениці — 90 ц/га, кукурудзі — 140–150 ц/га, по соняшнику прямуватимуть до 50 ц/га. А досягти таких показників планують шляхом використання виключно передових технологій. У цьому питанні господарству вже багато років допомагає компанія BASF. Як зізнається пан Євген, у першу чергу вони полюбляють її препарати з огляду на інноваційні рішення.

BASF ніколи не стоїть на місці. Завжди з’являються передові препарати. Особливо хочу виділити їх фунгіцидний захист

Євген Вайн розповів, що дуже активно планують використовувати АрхітектТМ на соняшнику. Це відносно новий препарат від BASF, який дуже добре себе зарекомендував. Морфорегулятор-фунгіцид розкриває генетичний потенціал соняшника, оптимізує архітектоніку рослини та поглинання поживних речовин та води. Окрім цього, препарат має широкий спектр контролю за такими хворобами соняшника, як септоріоз, іржа, фомоз, склеротиніоз, фомопсис. Також АрхітектТМ підвищує посухостійкість соняшника та збільшує його врожайність. Ще один фаворитний фунгіцид у господарстві — Піктор®, який використали минулого року майже по всій площі на ріпаку та соняшнику. У «Відродженні» дуже задоволені препаратом з огляду на його високу активність проти збудників склеротиніозу, альтернаріозу та інших хвороб соняшника та ріпака.


Вже довгий час використовують Абакус® і дуже задоволені результатами. Двокомпонентний фунгіцид нового покоління ефективно протидіє небезпечним хворобам зернових культур, сої, кукурудзи, покращує якісні показники та підвищує врожайність рослин. Цього року спробували також Акріс® для соняшника, тож очікують на результати у поточному сезоні. У господарстві хоч і позитивно ставляться до експериментів, але завжди з обережністю. «У нас є певна політика щодо препаратів. Якщо він для нас новий, ми завжди його випробуємо на невеликій ділянці. Так, цього року спробуємо Адексар® СЕ Плюс, скоріше за все, на найкращих площах», — ділиться планами господар.

Як захистити врожай?


Фермери з усієї України вже давно обирають аграрні рішення компанії BASF. Такий вибір обумовлений декількома факторами: інноваційність продукції та її беззаперечна якість.

Архітект™
Препарат зміцнює рослину та попереджає появу грибкових хвороб.

 • Підвищує посухостійкість соняшника та перенесення високих температур
 • Оптимізує архітектоніку рослини та транспортування/поглинання поживних речовин та води
 • Контролює широкий спектр хвороб соняшника: септоріоз, альтернаріоз, іржа, фомоз, фомопсис, склеротиніоз
 • Зберігає та підвищує врожайність

Адексар® СЕ Плюс
Новий фунгіцид, з яким можна досягти вражаючих результатів.

 • Має потужний і довготривалий захисний ефект проти широкого
  спектру хвороб завдяки поєднанню інноваційних діючих речовин трьох різних хімічних класів
 • Забезпечує AgCelence®-ефекти: стимулювання процесів фотосинтезу
  та нітрогеназної активності посівів, підвищення стійкості до стресових умов
 • Рівномірний розподіл по поверхні, миттєве проникнення та унікальна
  мобільність всередині рослини, що забезпечує захист усієї рослини і нових приростів

Медакс® Топ
Універсальний регулятор росту для запобігання виляганню пшениці.

 • Препарат має швидкий та тривалий росторегулюючий ефект
  на культуру завдяки поєднанню двох діючих речовин
 • Легко інтегрується до системи захисту зернових завдяки
  широкому діапазону робочих температур (від 5 °С до 20 °С)
 • Забезпечує кращий розвиток кореневої системи, підвищує продуктивне кущення рослин
 • Зменшує довжину соломини та потовщує її стінки — це у свою чергу підвищує стійкість рослин до вилягання.

Акріс®
Новий гербіцид для кукурудзи та соняшника з подовженою ґрунтовою дією.

 • Препарат надійно захищає від широкого спектра однорічних бур’янів
 • Ефективний за умов недостатнього зволоження за рахунок вмісту диметенаміду-П
 • Тривалий період контролю бур’янів
 • Відсутність післядії на наступні культури
 • Широке вікно застосування у посівах кукурудзи

Систіва®
Перший у світі фунгіцид, для застосування якого не потрібен обприскувач

 • Фунгіцидна дія на листкові хвороби
 • Більш розвинена коренева система — запорука здорової рослини
 • Унікальна мобільність діючої речовини Ксеміум™ забезпечує надійний та довготривалий ефект
 • Висока селективність до насіннєвого матеріалу, що дозволяє отримати дружні та сильні сходи
 • Підвищення зимостійкості
 • Зниження кількості фунгіцидних обробітків по вегетації ячменю

Євро-Лайтнінг®
Євро-Лайтнінг® у виробничій системі Clearfield® — це реальна можливість знищити широкий спектр бур’янів у посівах соняшника за допомогою післясходового внесення гербіциду з гнучкими термінами застосування.

• Післясходовий гербіцид на соняшнику із широким спектром дії

• Один обробіток за весь вегетаційний період

 • Знищує злакові та дводольні бур’яни, у тому числі найбільш проблемні
  (вовчок, осот, амброзія тощо)
 • Ефективність практично не залежить від кількості опадів —
  діє через листя та довготривало через ґрунт
 • Можливе використання в системах мінімального та нульового (No-Till)

Піктор®
Фунгіцид для якісного вирощування ріпака та соняшника. Дія препарату дає можливість отримувати високі та стабільні врожаї за будь-яких погодних умов.

 • Висока активнiсть проти збудникiв склеротинiозу, альтернарiозу
  та iнших хвороб рiпака та соняшника
 • Має яскраво виражений «фiзiологiчний ефект» AgCelence®
 • Висока фунгiцидна та фiзiологiчна ефективнiсть завдяки наявностi
  двох iнновацiйних дiючих речовин з рiзних хiмiчних класiв
 • Забезпечує тривалу профiлактичну дiю
 • Впливає на зниження втрат перед та пiд час збирання врожаю
 • Висока бiологiчна та економiчна ефективнiсть
 • Безпечний для бджiл

Серкадіс® Плюс
Системний двокомпонентний фунгіцид для тривалого та надійного захисту плодових насаджень із лікувальними властивостями.

 • Препарат має відмінний контроль за хворобами
 • Забезпечує довготривалий захист
 • Моментальний та сильний стоп-ефект розвитку та поширення хвороб
 • Надійний партнер в управлінні резистентністю завдяки поєднанню
  двох діючих речовин різнихv хімічних класів
 • Не впливає на корисних комах
 • Чудовий партнер для бакових сумішей

Про життя

Євген Дмитрович Вайн — приклад успішного аграрія, який навчився балансувати між роботою та власними хобі. Підприємець зізнається: якщо на початку вони з батьком та дядьком самі працювали на землі день і ніч, то зараз керувати процесами стало зручніше. Це обумовлено і появою тих же технологій, і збільшенням кількості працівників.
Окрім агро пан Євген цікавиться музикою та грає із групою на клавішних. Раніше часто виступали у столичних клубах, а зараз збираються з гуртом пограти для душі.

Коли займаєшся рекламою, то занурюєшся у проблеми людей, більше про них дізнаєшся. Ця робота дуже багато мені дала

А ще протягом п’яти років підприємець займався рекламним бізнесом. «Цей досвід роботи розширює обрії, адже коли займаєшся рекламою, то занурюєшся у проблеми людей, більше про них дізнаєшся. Ця робота дуже багато мені дала», — згадує пан Євген. При цьому сільське господарство підприємець вважає доволі творчою професією. «В агрогалузі кожен день нові виклики — то погодні умови, то хвороби рослин. Тому тут постійно потрібно імпровізувати, що робить сільське господарство дуже цікавою сферою. І для мене це певна творчість!» — переконує пан Євген.

Куди інвестувати?


Житловий комплекс Skyline — це житло преміум-класу, що втілює в собі всі принади апартаментів світового рівня у самому серці столиці.

Серед ключових переваг Skyline:

 • Спроектований міжнародною командою архітекторів з України, Німеччини та США
 • Ультрасучасний житловий комплекс, що втілює кращі дизайнерські ідеї провідних фахівців та об’єднує найвищі соціальні стандарти
 • Інтегровані сучасні технології (високошвидкісні ліфти Orona, енергоефективні фасади та широкоформатні панорамні вікна Schuco, відео домофонна система Bas-IP, система forced ventilation, подвійні стіни з підвищеною шумоізоляцією, підігрів підлоги на терасах та балконах, система «Розумний дім» та ін.)
 • Усе для комфорту мешканців: лобі з адміністратором та консьєржем, високопрофесійна експлуатаційна служба Esta Property Management, закрита територія, цілодобова охорона з відео наглядом, сад-подіум із зоною барбекю, домашній кінотеатр з каміном, бібліотека, клубний простір із coffee point
 • Для маленьких мешканців Skyline створено дитячу зону на першому поверсі та гральний майданчик на прибудинковій території
 • Розташування у престижному центральному районі Києва — Печерську на одній із найвищих точок столиці, що дає можливість насолоджуватись панорамними видами з усіх поверхів
 • Широкий вибір апартаментів різних ступенів готовності – без ремонту, з максимальною підготовкою до ремонтних робіт, з ремонтом, з ремонтом та меблями
 • Наявність останніх вільних пентхаусів із власною терасою на даху