Новини / Технології     20 липня 2019 15:44

Успіх гарантують технології: як господарство Обрій прямує до рекордних показників урожайності

Господарство «Обрій» обробляє 620 га землі в селі Строїнці Тиврівського району Вінницької області. Займається садівництвом та ягідництвом і належить до високоефективних агропідприємств України. Стрижневим принципом досягнення високої врожайності тут вважають вибір якісних ЗЗР.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

У межах цього проєкту пропонуємо унікальний кейс, присвячений принципам діяльності агропідприємства, яким поділився директор господарства «Обрій» Андрій Багрій.

Середня врожайність яблук у господарстві становить 40 т з 1 га. Проте метою «Обрію» є збільшення врожайності яблук саме першого ґатунку, які найдорожчі й користуються попитом на ринку. Директор господарства вважає, що про гарантований успіх можна буде говорити лише тоді, коли вдасться вийти на рівень 50 т з 1 га яблук першого сорту.

Читайте: Суперінтенсивне ягідництво: як господарству «Обрій» вдалося досягти високої рентабельності

Підприємство непогано заробляє на вирощуванні черешні (15 т з 1 га). За словами Андрія Багрія, це ефективне виробництво, оскільки воно не потребує значних грошових вливань, при цьому останніми роками продукція тримає достатньо високу ціну.

Але найбільш рентабельною культурою для «Обрію» є лохина.

«Попри те що кожен рік в Україні площі посадки цієї культури невпинно збільшуються, її ціна як у нас, так і в усій Європі залишається високою», — ділиться директор господарства.

В «Обрії» добре усвідомлюють, що високі показники врожайності неможливі без якісних засобів захисту рослин. Тому користуються тільки перевіреними та ефективними продуктами захисту. Зокрема, такими є інноваційні рішення від BASF.

«З моменту заснування «Обрію» ми постійно користувалися препаратами BASF. Вони нас цілком влаштовують, і я не бачу жодних причин від них відмовлятися», — говорить Андрій Багрій.

Директор господарства докладно розповів про перевірений роками досвід застосування засобів захисту рослин. Від борошнистої роси рано навесні в садах «Обрію» використовують фунгіцид Кумулюс® ДФ. Проти парші — контактний фунгіцид Делан® і системний Стробі®. Дерева проти кліща обробляють Масаї®.

«Це дуже сильний і дорогий препарат. Проте в боротьбі з кліщем економити не треба, адже поширюється він дуже швидко, завдаючи великої шкоди деревам», — наголошує пан Багрій.

Також взяли на озброєння Малахіт®, і за словами підприємця, це вдале рішення — «поєднання двох діючих речовин, чудовий захист». Торік уперше спробували Серкадіс® Плюс — новий фунгіцид, який активно бореться з борошнистою росою і паршею. «Цього року для його випробовування виділили 2 га, побачимо, який буде результат», — каже Андрій Багрій.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу і дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, директор підприємства «Обрій» Андрій Багрій презентував унікальний кейс розвитку свого господарства.

Садівництво        08 серпня 2019 16:07

Незвичайний фрукт: на Миколаївщині виростили чорні абрикоси ФОТО

Морозостійкі чорні абрикоси – це гібрид абрикоса й аличі. Їх виростили саду ТОВ «Підгур’ївське», що в селі Мічуріне Миколаївській області.

Про незвичні фрукти повідомили на сторінці у Facebook Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Плоди чорного абрикоса чорні зовні, але всередині – помаранчева м’якіть. Вони солодкі та соковиті та добре смакують. Незвичайні абрикоси цвітуть пізніше, ніж їхні помаранчеві родичі, тому захищені від можливих заморозків.

Читайте: Гігантський огірок виріс на Запоріжжі

У господарстві ТОВ «Підгур’ївське» 55 га землі в мальовничому місці. Тут вирощують не лише абрикоси, а й понад 100 сортів фруктів та ягід: яблука, персики, сливи, черешню та вишню. Тож фермери запрошують на гостини та переконують: після невеликої екскурсії по розпліднику господарства вам обов’язково захочеться закласти сад. Саджанці вирощені на базі селекційного безвірусного садивного матеріалу з Німеччини та Бельгії.

Про господарство «Підгур’ївське» і те, що там вирощують, Landlord раніше писав більш детально.

Поділися

Технології        06 серпня 2019 15:25

Платформа для аграріїв xarvioTM BASF визнана найкращою інновацією на виставці у Канаді

xarvio™ Digital Farming Solutions виграв нагороду в категорії рослинництва та ґрунтознавства на виставці Ag in Motion Farm Expo, яка відбулася в липні 2019 року в Саскатуні, Канада. Інновація допомагає миттєво розпізнавати хвороби у полях за фотографією.

Про це повідомляє прес-служба BASF.

«У наших цифрових рішеннях ми використовуємо інноваційну технологію, яка допомагає  аграріям удосконалити та автоматизувати процес вирощування рослин. Адже він повинен бути ефективним, вигідним та стабільним. Ця нагорода – велика честь для нас, і ми вдячні за те, що xarvio™ SCOUTING відзначено за внесок у розвиток сільського господарства», – сказав Уоррен Біллз, комерційний керівник xarvio™ у підрозділі Agricultural Solutions BASF Канади.

Ag in Motion – це триденна експозиція на відкритому повітрі, що проходить у Саскатуні, Канада, де представлені новітні технології та інновації у сільському господарстві.

xarvio™ SCOUTING використовує миттєве розпізнавання хвороб у полях за фотографією. Алгоритми машинного навчання дозволяють програмі самовдосконалюватися з часом, а тому програма постійно підвищує точність своїх результатів.

xarvio™ SCOUTING вже доступний у близько 150 країнах світу, серед яких і Україна. 2019 року українські аграрії випробували додаток, який дозволяє визначати хвороби, шкідників чи бур’яни, фізіологічний стан культур за допомогою камери смартфона.

Читайте: BASF збирається відкрити виробництво ЗЗР в Україні

xarvio™ SCOUTING є одним із двох цифрових сільськогосподарських рішень. Проект також включає xarvio™ FIELD MANAGER. Його аудиторія в 2019 році склала вже понад 1000 українських підприємств. Додаток поєднує візуалізацію польових зон із можливістю спостереження за полями та картами для диференційного обприскування, що забезпечує виробників та агрономів інструментами для сталого економічного вдосконалення виробництва сільськогосподарських культур, наприклад, шляхом автоматичного визначення оптимального часу та норми внесення засобів захисту рослин.

Додаток xarvio™ SCOUTING доступний безкоштовно в App Store та Google Play. Для отримання додаткової інформації про xarvio™ Digital Farming Solutions, FIELD MANAGER та SCOUTING відвідайте офіційний сайт компанії.

Нагадаємо, раніше на зустрічі Клубу новаторів агробізнесу в Центральному та Східному регіонах України гостям заходу був представлений xarvioTM BASF. Особливістю даного рішення є здатність прорахувати ризик розвитку хвороб чи шкідників на певних культурах на кожному полі, надавати індивідуальні карти обробок із оптимальним розрахунком часу внесення засобів захисту рослин

Поділися

Фінанси        02 серпня 2019 12:54

BASF щороку інвестує в дослідження технологій 180 млн гривень

Прямий внесок BASF в українську економіку у 2018 році становив 915 млн грн. Якщо говорити про загальний економічний ефект, то це понад 2 млрд грн, або близько 0,06% ВВП України. Інновації компанії спрощують аграрний бізнес та знижують пестицидне навантаження без шкоди для врожаю.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Департамент Agricultural Solutions BASF Україна оприлюднив свій звіт про економічну діяльність за 2018 рік під час прес-конференції 31 липня 2019 року. Згідно з ним, прямий внесок департаменту Agricultural Solutions BASF в економіку України склав 915 млн грн (близько 0,03% ВВП країни). Якщо говорити про загальний економічний ефект, то це понад 2 млрд грн і еквівалентно приблизно 0,06% ВВП України.

Читайте: У Єгипті будують найбільший у світі цукровий завод з інвестиціями $1 млрд

Щорічно компанія інвестує близько 180 млн грн у проведення практичних випробувань, залучає до співпраці наукові установи і провідні аграрні господарства України, проводить дослідження локальної дії препаратів у різних погодно-кліматичних умовах нашої країни.

Крім регулярних інвестицій у дослідження технологій перед їх запуском на ринок, компанія BASF щорічно вкладає близько 3 млн грн в утилізацію тари.

«Ми вперше проаналізували внесок компанії не тільки в сільське господарство, а й в економіку України. Наші інноваційні рішення не тільки спрощують аграрний бізнес, а й знижують пестицидне навантаження без шкоди для врожаю», – прокоментував Андрій Касьян, керівник департаменту Agricultural Solutions BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу.

Уже наступного року компанія представить ринку 2 нових рішення: інноваційний фунгіцид Пріаксор і вдосконалений гербіцид Стеллар Плюс, який стане поліпшеною версією знайомого всім українським аграріям Стеллар.

Пріаксор стане надефективним рішенням проти грибкових хвороб ячменю і пшениці.

Стеллар Плюс – це нове слово в контролі бур’янів у посівах кукурудзи. Маючи в складі допоміжний прилипач Метолат, він стане надефективним самостійним рішенням для захисту посівів.

За результатами другого кварталу 2019 року департамент Agricultural Solutions BASF показав зростання прибутку по всьому світу, в тому числі в Східній Європі. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, продажі департаменту Agricultural Solutions BASF у світі виросли на 38%.

«Насамперед на зростання продажів підрозділу вплинула купівля активів і частини бізнесу Bayer у серпні 2018 року. І ми продовжуємо опанувати нові сегменти аграрного ринку», – прокоментував Лівіо Тедескі, Перший віце-президент департаменту Agricultural Solutions BASF в країнах Європи, Середнього Сходу, Африки та СНД.

У компанії відзначають важливість для України партнерства BASF із французькою насіннєвою компанією Euralis Semences, оскільки підписаний у червні цього року дистриб’юторський договір дозволить BASF вийти на ринок насіння соняшнику, а ця культура – одна із ключових в українському агросекторі.

«Як міжнародний хімічний концерн, компанія BASF бачить в Україні не тільки аграрний потенціал. Ми бачимо його також у харчовій і хімічній промисловості, у видобутку корисних копалин, нафти і газу. Працюючи в цих галузях ми не тільки збільшимо прибуток компанії, а й створимо більше можливостей для українців і додаткову цінність для української економіки», – підкреслив Тіберіу Діма, генеральний директор BASF України та керівник групи країн Східної Європи.

Landlord раніше повідомляв про те, що BASF збирається відкрити виробництво ЗЗР в Україні.

Поділися

Садівництво        02 серпня 2019 11:14

Урожай збирати нікому: чому вінницькі садівники відмовляються від розширення виробництва

Від збільшення площ під фруктовими деревами і ягідниками фермерів стримує брак робочої сили. Гендиректор корпорації «Вінницясадвинпром» Сергій Бойчук розповідає, що через нестачу працівників господарство навіть змушене скорочувати промислові сади.

Про це повідомляє EastFruit.

За словами Сергія Бойчука, сьогодні тенденція до розширення площ під ягідниками в господарствах корпорації – негативна. Головна причина в тому, що сільгосппідприємствам не вистачає працівників.

Читайте: У Волинській області закладають найбільшу в Україні плантацію жимолості – 30 га

«Якщо навіть ціни на ягоди будуть рости, то нікому працювати. Цей фактор також стримує збільшення площ під фруктовими деревами. Місцеві жителі їдуть за кордон на заробітки», – розповідає Сергій Бойчук.

Чи насправді так невигідно працювати в Україні?

При цьому керівник відзначає, що люди не усвідомлюють того, що в Україні можна насправді заробити не менше, враховуючи витрати на переїзди і житло при роботі за кордоном. За його словами, в польських садах сезонні працівники в середньому заробляють 14–16 тис. грн щомісяця, працюючи з 7:00 до 19:00, а у вінницьких – за роботу з 9:00 до 17:00 отримують понад 10 тис. грн.

«І не треба витрачатися на проїзд, житло і харчування. Зокрема, на збиранні яблук у середньому заробляють 500 грн у день», – наголошує Сергій Бойчук.

Перші наслідки браку робочої сили в агросекторі

Наслідком нестачі працівників для корпорації стало скорочення менш рентабельних промислових садів – орієнтованих на виробництво яблук на сік. Менша рентабельність пов’язана з тим, що з переробними підприємствами не вдається домовитися про встановлення стабільної ціни на несортові яблука.

Якщо у 2017 році переробні заводи закуповували яблука по 8 грн за кілограм, то у 2018-му – по 1 грн.

Landlord раніше повідомляв про те, чому трудова міграція – це добре і як повернути заробітчан в Україну.

Поділися

Технології        01 серпня 2019 09:01

BASF збирається відкрити виробництво ЗЗР в Україні

BASF планує спільно з українським партнером відкрити в Україні підприємство, яке  вироблятиме засоби захисту рослин під торговою маркою концерну.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Наразі триває пошук  української компанії – партнера, який відповідатиме всім вимогам BASF.

Читайте: МХП закриває Снятинську птахофабрику

За словами керівника департаменту Agricultural Solutions BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу Андрія Касьяна, майбутнє підприємство являтиме собою «формуляцію виробництва», оскільки продукція виготовлятиметься з компонентів, які завозитимуть із-за кордону.

Landlord раніше повідомляв про те, як українські фермери впливають на продукцію BASF.

Поділися
Показати ще