Новини / Технології     08 липня 2019 11:44

У пошуку стійкості до хвороб і шкідників: геномні технології в селекції кавуна

Кавуни, як і багато інших культур, сприйнятливі до різних захворювань і шкідників, зокрема до антракнозу й попелиці. Науковці США використовують технологію секвенування геному, щоб розробити нові сорти, які володітимуть підвищеним захистом від основних хвороб рослини.

Про це повідомляє на своєму сайті Міністерство сільського господарства США.

Протягом багатьох років учені з лабораторії рослинництва ARS у Чарльстоні (США) вивчають кавуни для розроблення нових сортів, більш стійких до хвороб і шкідників. З цією метою АРС проводить оцінку генетичного різноманіття в межах різних видів зародкової плазми кавунів.

Читайте: На Алясці +32°С! Швейцарські кліматологи знайшли спосіб, як затримати глобальне потепління

Геном домашнього кавуна містить 23 440 генів. Секвенування геному допоможе сформувати цінні характеристики, такі як стійкість до хвороб, доступні селекціонерам і, в кінцевому підсумку, виробникам для розведення кавунів, що володітимуть підвищеним захистом від основних захворювань.

Дослідницька група на чолі з генетиком АРСН Амноном Леві з Американської лабораторії рослинництва співпрацювала з науковцями Інституту Бойса Томпсона, щоб розблокувати геном поширеного сорту кавуна «Чарльстон Грей». Використовуючи найсучасніші доступні геномні технології, команда також генотипувала додаткові 1365 кавунових ліній. Ця важлива робота сприятиме виявленню цінних нових генів, які здатні забезпечувати кавуну стійкість до хвороб і шкідників.

Landlord раніше повідомляв про те, що назву херсонського кавуна в рамках системи географічної ідентифікації асоціації з ЄС хочуть запатентувати. У такий спосіб українські виробники планують виділити вітчизняний товар.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також