Новини / Садівництво     13 лютого 2019 18:03

Херсонський кавун отримає патент на власну назву

Назву херсонського кавуна в рамках системи географічної ідентифікації асоціації з ЄС хочуть запатентувати. У такий спосіб українські виробники планують виділити вітчизняний товар.

Про це йдеться на сторінці у Facebook проекту «Географічні зазначення в Україні».

Раніше власну назву закріпила за собою гуцульська овеча бринза. Відтепер будь-яка інша бринза, що не виготовлена на території українських Карпат, не може називатися «гуцульською». Те саме планують зробити з херсонськими кавунами.

ЧитайтеТрофімцева назвала продукцію, на яку Ізраїль скасує мито

Для цього на установчій конференції 7 організацій-засновників, серед яких – баштанники та експортери, створили Асоціацію виробників херсонського кавуна.

Незабаром установчі документи організації подадуть для держреєстрації. Відтак асоціація отримає право відстоювати інтелектуальні права на використання назви «херсонський кавун».

Як раніше повідомляв Landlord, задля налагодження системи географічної ідентифікації в рамках асоціації з ЄС українські виробники перейменують коньяк. Для цього 16 тисяч українців взяли участь в опитуванні щодо нової назви напою. Найпопулярнішими варіантами стали Український бренді, Бурштин, Гайстер та К’янок.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також