НовиниТехнології

Створено унікальну вакцину для захисту курей від кількох хвороб

Про це повідомляє Poultry World.

За статистичними даними, обидві хвороби є надзвичайно небезпечними та здатні наносити суттєві економічні збитки господарствам по всьому світу. Через смертельні віруси світова птахівницька промисловість щороку втрачає $1 млрд.

Під час досліджень британські та китайські науковці у ген бурсальної хвороби «вмонтували» ген вірусу Марека. Це призвело до створення рекомбінантної вакцини, яка здатна захищати від обох захворювань одночасно.

ЧитайтеКитай збільшує імпорт м’яса через епідемію АЧС

Дослідження тривали 2 роки.

«Колосальна робота була проведена, аби визначити правильні кількості й терміни реалізації на кожному з етапів. Однак, тепер ми маємо високоефективну процедуру, яка в рази краща за попередні технології. Так, і раніше створювалися рекомбінантні вакцини, які захищають від обох вірусів, але вони не були такими надійними», – заявив один з науковців, професор Венугопал Наїр.

У майбутньому технологію можна покращити – й розширити до захисту від 3 або 4 захворювань. Зокрема, лікувати птицю від пташиного грипу, який небезпечний, як для тварин, так і для людини.

ЧитайтеТорік в Україні зафіксували 145 випадків зараження АЧС

Інфекційною бурсальною хворобою найчастіше заражаються курчата. Вона характеризується діареєю, внутрішньом’язовими крововиливами, ураженнями травного каналу та нирок. Захворіти можуть до 100% птиці, летальність – 40—60%. Після виявлення ІБХ на господарстві вводять карантин. Головним джерелом інфекції є заражена птиця. Також вірус може поширюватися з кормами, шкідниками кормів, обслуговуючим персоналом, дикими птахами (горобці, голуби).

Хвороба Марека зустрічається в курей та індиків. Вражає нервову систему, а при гострій формі має лейкотичні ознаки та масово вбиває птицю. Збудник — онкогенний вірус герпесу групи В. У природних умовах до хвороби Марека найчутливіші кури. Можуть також заражатися індики, перепели, фазани, куропатки, голуби та інші види птиці. Головне джерело збудника вороби — хвора птиця.

Як раніше повідомляв Landlord, у Німеччині серед великої рогатої худоби та інших свійських тварин поширюється небезпечна хвороба – катаральна лихоманка або блютанг. Вона характеризується запальними та некротичними процесами в кишково-шлунковому тракті тварини й може призвести до летального фіналу. Хвороба вже поширилася на кілька регіонів у Німеччині, а з січня 2019-го блютанг виявили на 75 фермах у Швейцарії.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку