Новини / Тваринництво     05 лютого 2019 13:26

Німецькі фермери б’ють на сполох через катаральну лихоманку в корів

У Німеччині серед великої рогатої худоби та інших свійських тварин поширюється небезпечна хвороба – катаральна лихоманка або блютанг. Вона характеризується запальними та некротичними процесами в кишково-шлунковому тракті тварини й може призвести до летального фіналу. Хвороба вже поширилася на кілька регіонів у Німеччині, а з січня 2019-го блютанг виявили на 75 фермах у Швейцарії.

Про це повідомляє німецьке видання Agrarheute.

1 лютого карантин на фермах ввели в німецькому Баден-Вюртемберзі. Напередодні в регіоні на одній з ферм зафіксували спалах хвороби. Раніше, в січні 2019-го, карантин також оголосили в Баварії та Рейнланд-Пфальц. В останньому регіоні для профілактики довелося вбити 1 тварину. Деякі регіони оголошують про карантин, навіть не маючи спалахів – аби вберегти від імовірного зараження худобу.

У кінці року, відколи зафіксували перші спалахи хвороби, міністр сільського господарства Крістіан Шмідт порадив фермерам вакцинувати корів, овець та кіз від BTV-8 і BTV-4. Та закупити інсектициди для лікування.

ЧитайтеЗа крок від смерті: чоловік героїчно врятував корову від повені

«Це варто зробити негайно, адже навесні комарі активізуються ще більше. А вони – головні переносники хвороби. Крім того, якщо запаси вакцини закінчаться, нову потрібно буде чекати 4 місяці», – наголосив міністр.

Блютанг – вірусне захворювання, яке часто вражає ВРХ. Найчастіше трапляється в корів, овець та кіз. Сере перших симптомів – посиніння язика в тварини. Розносять вірус комарі. Найгірше переносять хворобу вівці, в корів блютанг лихоманка лікується спецпрепаратами. Для Німеччини спалахи вірусу стали першими з 2009-го.

Як раніше повідомляв Landlord, українські виробники мають потенціал наростити на 20% експорт голштинської породи корів та щороку продавати за кордон понад 5 тис. тварин. Для цього необхідно прийняти правки до закону «Про племінні ресурси». Це розширить експортні можливості для малих фермерів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також