Про це повідомляє AgroXXI.
Туреччина прагне поліпшити свої позиції на глобальному ринку агропродукції і зосередила увагу на вертикальних теплицях. Їх зведуть у великих містах, що дасть змогу заощадити простір, запобігти зростанню цін на сільгосппродукцію, а також сприятиме створенню нових робочих місць. Вертикальне тепличне виробництво визначено турецьким урядом як один із найважливіших напрямків інвестицій, і на це передбачено гранти та безвідсоткові кредити в межах програм державних банків.
Читайте: Серед найбільших у світі: нові теплиці Olivier площею 25 тис. кв. м ФОТО
Переваги вертикального землеробства порівняно традиційним полягають у тому, що воно потребує значно менше поливу, добрив і засобів захисту рослин. Проте на сьогодні вартість витрат на впровадження сіті-ферм вища за рахунок необхідності вводити інноваційні технології та купувати дороге обладнання.
Але ці інвестиції мають швидко окупитися, оскільки за наявності відповідного обладнання виробники зможуть виростити 240 кореневих рослин на 1 м2. Передбачають, що фермери зможуть отримувати у 8 разів більше продуктів з вертикальних теплиць порівняно з іншими методами виробництва, скорочуючи виробничі відходи.
Питання про розроблення сортів саме для сіті-ферм поки не вирішено.
Landlord раніше повідомляв про те, що біля житлових багатоповерхівок у Чикаго планують спорудити вертикальні теплиці: проект на півмільйона доларів.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!