Новини / Аналітика     06 лютого 2018 16:51

Техніка Pоttinger на міжнародній виставці Agritechnica–2017


Компанія Pöttinger, історія якої налічує понад 140 років, завжди має чим здивувати користувачів. Не стала винятком і провідна міжнародна виставка сільсько­господарської техніки та обладнання Agriteсhniсa–2017, яка проходила з 12 по 18 листопада 2017 року у Ганновері (Німеччина). На стенді компанії площею близько 2000 м2 демонструвалася кормозаготівельна, ґрунтообробна та посівна техніка.
Стенд Pöttinger відвідали декілька десятків тисяч зацікавлених фермерів з багатьох країн світу, у тому числі й з України, та ознайомилися з найкращими зразками сучасних машин. Тож про все найцікавіше.

Дискова борона TERRADISC

Актуальною для українського ринку є універсальна причіпна дискова борона TERRADISC, яку застосовують для лущення стерні та передпосівного обробітку ґрунту. Борони TERRADISC виготовляють у декількох модифікаціях. Навісні від 3 до 6 м, причіпні від 4 до 6 м та новинка — із власним транспортним лафетом 8 та 10 м. Символічно, що презентована у Ганновері борона TERRADISC проходила випробування в умовах України.

Результати випробувань підтвердили, що це високошвидкісна машина, яка працює на швидкості до 18 км/год. Велика робоча ширина забезпечує вищу продуктивність, а достатня власна вага дає можливість працювати з великою кількістю після­жнивних решток. Для всіх короткобазових дискових борін найважчим завданням є подрібнення решток високоврожайної зернової кукурудзи, а TERRADISC за таких умов якісно заробляла рештки у ґрунт.

Компактна конструкція, а також агресивне розміщення міцних вирізних дисків діаметром 580 мм, виготовлених із покращеної сталі, забезпечують високу якість обробітку. Відстань між дисками — 12,5 см. Оптимальне спiввiдношення кутiв атаки за вертикаллю та вiдносно руху, а також змiщення дискiв у рядах гарантують їх надiйне входження у ґрунт. Таким чином відбувається не лише якісне лущення стерні, а й добре перемішування рослинних решток із ґрунтом.

Роботі на високій швидкості сприяють конструктивні особливості борони TERRADISC. Стійка диска забезпечує необхідну жорсткість, аби під час роботи диск врізався у ґрунт та не відхилявся, забезпечуючи дотримання глибини обробітку. І найважливіше — це гідравлічні амортизатори. Коли борона входить у резонанс і її починає хитати, це і є максимально допустима робоча швидкість. Завдяки тому, що у борони усі коливання гасяться гідроамортизаторами, вона може працювати на швидкості до 18 км/год за робочої глибини 15 см.

Борона TERRADISC під час роботи опирається на прикочувальний коток, завдяки якому дотримується встановлена глибина обробітку. На вибір користувача агрегат можуть комплектувати одним із п’яти варіантів котків.

Компактна конструкція є фірмовою відзнакою короткобазових дискових борін Pöttinger. Відкрита конструкція рами забезпечує відмінний огляд на обидва ряди дисків з місця водія. Робоча глибина TERRADISC регулюється у діапазоні від 3 до 15 см. Зміщені секції агресивних дисків забезпечують оптимальне перемішування ґрунту з рослинними рештками.

Інтенсивні умови роботи створюють велике навантаження на підшипники дисків. Тому на боронах TERRADISC використовують високоякісні дворядні радіально‑упорні підшипники, які здатні забезпечити тривалу експлуатацію агрегата. Постійно змащені підшипники абсолютно не потребують обслуговування. Кожен підшипник надійно герметизовано спеціальним касетним ущільненням.

Тести засвідчили, що для агрегатування восьмиметрової борони TERRADISC потрібні трактори з потужністю 450–500 к. с., а для 10‑метрової трактори повинні мати 500–550 к. с.

Прес‑підбирачі IMPRESS

Однією з родзинок експозиції Pöttinger була демонстрація нових рулонних прес‑підбирачів IMPRESS, конструкторські та випробувальні роботи над якими тривали декілька років. Машини виготовляють як монопрес, так і в комбінації з обмотувальною машиною, з фіксованою камерою пресування (IMPRESS F) та з варіокамерою (IMPRESS V). Усього в лінійці прес‑підбирачів IMPRESS заплановано вісім моделей.
Прес‑підбирачі із робочою шириною 2,3 м відмінно підбирають сіно, солому та сінаж. Новітньою розробкою є схема роботи ротора. У нових моделях прес‑підбирачів маса проходить не під ротором, як у звичайних моделях, а над ним. Така система LiftUp дає змогу забезпечити подавання маси у пресувальну камеру практично під оптимальним кутом, що забезпечує більш рівномірне її розподілення та підвищує ступінь стискання. У моделях із варіокамерою діаметр рулону може змінюватися від 0,9 до 1,85 м.

Подрібнювальний агрегат IMPRESS оснащено 32 ножами з відстанню між ними 36 мм, завдяки чому вдається досягти найменшої довжини подрібнених стебел матеріалу. Унікальна роторна система подрібнення зі зворотним обертанням забезпечує високу рівномірність подрібнення без необхідності механізатору коректувати робочу швидкість руху агрегату. Нова конструкція крім підвищення продуктивності значно спрощує доступ до заміни ножів під час обслуговування. Для агрегатування прес‑підбирачів IMPRESS потрібні трактори з потужністю від 110 к. с.

ПОСІВНИЙ КОМПЛЕКС TERRASEM WAVE DISC

На стенді Pöttinger також відбулася презентація нового посівного комплексу TERRASEM Wave Disc, який поєднує у собі вертикальний передпосівний обробіток, ефективний коток‑шасі та ідеальну сівалку. Як на сухих ґрунтах, так і на надмірно зволожених Wave Disc повною мірою використовує свої переваги та є ідеальним прикладом для зменшення механічного обробітку ґрунту. Міжряддя може бути 12,5–16,7 см.
Новизна сівалки TERRASEM полягає у тому, що тепер у ґрунтообробному блоці замість сферичних встановлені пласкі хвилясті диски, які мають нульовий кут атаки (аналог вертикального обробітку ґрунту). Цей диск проводить обробіток виключно під рядок, а сошник діаметром 380 мм, який точно слідує за диском, виконує сівбу в оброблений ґрунт. Завдяки цьому сівалка може проводити сівбу навіть у складних посушливих умовах.

Для важких суглинків це найкраще рішення, коли є можливість раніше вийти в поле, а отже, зменшити навантаження на трактор та на ґрунт. Міжряддя лишається необробленим, турбодиск обробляє лише смужку завширшки 45 мм, чітко під один сошник. Добрива вносяться окремо у міжряддя: на один сошник для добрив припадає два сошники для насіння.

Універсальний комплекс TERRASEM Wave Disc може без зайвих труднощів інтегруватися у будь‑яку концепцію обробітку — мульчувальний посів чи традиційну технологію. Ця машина переконує точним закладанням посівного матеріалу за допомогою паралелограмної навіски та дводисковим сошником DUAL DISC з індивідуальним прикочувальним колесом, що гарантує дотримання глибини посіву.
Централізоване регулювання тиску сошників в діапазоні від 40 до 120 кг/сошник, великий насіннєвий бункер об’ємом 5100 л та інтелектуальна система керування гарантують високу якість посіву. Бункер для насіння та добрив може бути розділений на два відсіки у співвідношенні 40:60, 50:50 чи 60:40.

Система дозування забезпечує точне дотримання норми висіву від 0,6 кг до 350 кг на гектар. Залежно від норми висіву та розміру посівного матеріалу можна швидко замінити висівні котушки, які обертаються електродвигуном.

Ущільнюючий коток‑шасі, який розміщено між дисковою бороною та посівною секцією, забезпечує відмінне та рівномірне зворотне ущільнення перед сошниками. Таке оптимізоване розташування та коротка база покращують маневреність при розворотах на краю поля та при транспортуванні. Кожне колесо розміщене на індивідуальній осі, а широка шина забезпечує ущільнення для чотирьох посівних рядків.

Точний посів здійснюється дводисковим сошником DUAL DISC. Кожен дводисковий сошник, що формує посівне ложе, не потребує обслуговування. Кожен сошник має власну паралелограмну навіску, що гарантує адаптацію до нерівностей поля. Ряди сошників розведені на 320 мм, їх розміщення в шаховому порядку робить можливим вузьку ширину міжряддя, що гарантує оптимальне розподілення зони живлення. Для дотримання точної глибини висіву за кожним сошником іде прикочувальне колесо.
Звичайно, це далеко не повний перелік цікавих новинок, представлених компанією Pöttinger у Ганновері. Тож у майбутньому, аби на власні очі побачити весь спектр машин цього всесвітньо відомого виробника, радимо відвідати виставку Agriteсhniсa–2019 і обов’язково зайти у павільйон №27.