Новини / Фінанси     11 лютого 2020 11:00

Тарас Висоцький: Проєкт Аграрні розписки залишається серед головних пріоритетів у фінансуванні агросектора

Аграрні розписки залишаються серед головних пріоритетів у роботі Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства. Про це під час круглого столу «Аграрні розписки в Україні» заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з питань агрополітики Тарас Висоцький.

«Цей проєкт про гроші. Саме гроші будуть необхідні аграрним підприємствам наразі, при відкритті вільного обігу землі. Фермери намагаються акумулювати кошти на придбання землі, а аграрні розписки вирішують питання операційного фінансування поточних робіт», — зазначив Тарас Висоцький.

За його словами, розроблений законопроєкт №2805 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок» дозволяє масштабувати застосування цього механізму. Досі 99% аграрних розписок видаються на зернові та олійні, а запропонований варіант документа передбачає подальше поширення практики на такі галузі, як тваринництво, садівництво, овочівництво, переробну галузь тощо.

«Я пам’ятаю, як у 2016 році я брав участь у роботі делегації, що вивчала досвід аграрних розписок у Бразилії. Минуло лише декілька років, і вже до України приїздять, щоб вивчати наш досвід. Цифри говорять самі за себе — ми маємо геометричну прогресію всіх показників проєкту «Аграрні розписки». Це результат кропіткої щоденної роботи цілої команди. В Україні є багато гарних ідей, але не багато з них доведені до успіху. Аграрні розписки — це приклад не просто гарної ідеї, а логічно доведений до результату проєкт. Головна його перевага — правильно відбудована комунікація з фермерами, проєкт логічно завершений», — наголосив заступник міністра.

Читайте: Фермерам на замітку: покрокова інструкція отримання аграрної розписки

Як продовжив експерт Проєкту «Аграрні розписки в Україні» IFC Кирило Мухомедзянов, новий проєкт направлений на вирішення таких завдань:

  • спростити і здешевити сам процес оформлення аграрної розписки. Зокрема, зробити можливою електронну реєстрацію документа через особистий кабінет замість обов’язкової реєстрації у нотаріуса.
  • розширити застосування на тваринництво, первинну переробку і надати можливість видавати розписки сільськогосподарським кооперативам;
  • розширити можливості фінансування за рахунок участі нерезидентів та створення передумов для довгострокового фінансування.

Аграрні розписки у новій формі планується зробити неемісійним цінним папером в формі електронного документу (аналог векселя і складських документів).  Крім того, пропонується передбачити додаткові заходи захисту кредиторів і спрощення процедури примусового стягнення.

Відзначимо, раніше повідомлялося, що в Україні за 5 років було видано аграрних розписок на загальну суму 19,5 млрд грн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також