Новини / Рослинництво     19 серпня 2020 11:40

Світові ціни на кукурудзу почали відновлення – FAO

За минулий місяць котирування кукурудзи на світових біржах зросли на 4%, а у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – на 10%

Котирування кукурудзи і сорго у порівнянні з червнем зросли на фоні стабільності цін на пшеницю і зниження цін нарис. Таким чином у черговому звіті FAO (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) підсумували актуальну цінову ситуацію на глобальному ринку зерна.

Наразі середнє значення індексу цін на зернові практично не змінилося і склало 96,9 пункти. Це майже на 2% вище показників відповідного періоду попереднього року.  Аналітики пояснюють зростання тим, що негативні фактори – девальвація долара США і прогнози щодо зниження обсягів виробництва збіжжя в ЄС, Чорноморському регіоні та Аргентині – були компенсовані уповільненням темпів торгівлі і сприятливими прогнозами врожаю в Австралії.

Ціни на ячмінь також залишалися стабільними, при цьому експортні котирування сорго і кукурудзи в липні значно зросли: майже на 6% та 4% відповідно у порівнянні із рівнем минулого місяця та на 14%  і 10% у порівнянні із серединою минулого літа. Неочікуване зростання цін на сорго і кукурудзу пов’язують із поновленням закупівлі зернових Китаєм у Сполучених Штатах Америки, побоюваннями через несприятливі погодні умови у ряді регіонів (включно з Україною), а також зниженням курсу долара США.

Читайте: Євгеній Радовенюк: ми не згортаємо інвестиції в агросектор

Додамо, що за даними компанії Agritel станом на 19 серпня ціна на українську кукурудзу на умовах FOB становила $172 за 1 тону і за добу зросла на $3 за 1 тону. При цьому, це нижче, ніж було у квітні-травні цього року, коли кукурудза у портаз відвантажувалась по $177-180 за тону.

При цьому, як зазначили у FAO, прогнозований добрий врожай і зниження активності на ринку стали причиною подальшого зниження цін на рис, які досягли мінімальних значень за останні чотири місяці. Нагадаємо, що з початком пандемії COVID-19 саме ціни на рис були локомотивом росту глобальних цін на збіжжя.

Також зазначимо, що середнє значення індексу продовольчих цін FAO вище показників минулого місяця на 1,2% та на 1% вище, ніж у відповідний період минулого року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що обсяг тіньового ринку зерна в Україні становить 30-50%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також