Новини / Рослинництво     26 березня 2021 16:30

Світові посівні площі під соєю у 2021/2022 МР зростуть на 4%

Очікується рекордний обсяг виробництва олійної культури на рівні 383 млн тонн. При цьому кінцеві запаси сої у головних експортерів залишаться майже незмінними

Глобальне виробництво соєвих бобів у 2021/2022 маркетинговому році зросте до рекордного рівня у 383 млн тонн за рахунок розширення посівних площ під цією олійною культурою у світі на 4% у порівнянні з поточними показниками. Такий прогноз у черговому звіті оприлюднила Міжнародна рада по зерну (IGC).

При цьому, «хоча й очікується певне поповнення запасів, залишки соєвих бобів у головних експортерів, ймовірно, залишаться вкрай обмеженими, оскільки прогнозується зростання глобального трейдингу на 2% (до 173 млн тонн) у порівнянні з поточним маркетинговим роком», – йдеться у звіті.

Стосовно оцінки соєвого балансу на світовому ринку у 2020/2021 маркетинговому році, у Міжнародній раді по зерну прийшли до висновку про збільшення виробництва на 7% у порівнянні з попереднім сільськогосподарським сезоном – до 361 млн тонн. Позитивні очікування щодо валового збору бобів головним чином пов’язані з сприятливими умовами, що склалися у Індії і Бразилії. Зокрема, припинення дощів у Бразилії дозволяє прискорити збирання врожаю олійної культури і повинне покращити показники врожайності. Це дозволить повністю компенсувати втрати врожаю в Аргентині, де тривалі опади не дозволяють завершити збирання.

ЧитайтеПадіння ВВП у 2020 році було меншим, ніж прогнозувалось – НБУ

Втім, як зазначили у IGC, обсяг світової торгівлі соєвими бобами у поточному маркетинговому році становитиме рекордні 170 млн тонн (на рівні «зразкового» сезону 2019/2020 років), що взагалі і призведе до вищевказаного зростання посівних площ. Звертає на себе увагу, що більше половини трейдингу – близько 100 млн тонн – забезпечать закупівлі сої Китайською Народною Республікою.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як знизити хімічне навантаження на ґрунт при внесенні пестицидів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також