Новини    07 листопада 2021 16:00

Світове виробництво вина скоротиться до рекордно низьких показників

Обсяг виробництва буде нижчим за середній і наблизиться до найменшого показника за 60 років

Світове виробництво вина впаде до одного з найнижчих показників за всю історію через сувору погоду, котра пошкодила виноградники в основних виноробних регіонах Європи.

Зокрема, погодні умови значно вплинули на виробництво вина в Італії, Іспанії та Франції, що призвело до надзвичайно низьких обсягів виробництва.

Згідно з даними з 28 країн, які становлять 85% світового виробництва у 2020 році, світове виробництво у 2021 році перебуває на рівні 247,1-253,5 мільйони гектолітрів. Це буде третій рік поспіль, коли обсяг виробництва буде нижчим за середній і наблизиться до рівня 2017 року (248 млн гектолітрів), що є найменшим показником за шість десятиліть.

Падіння виробництва в Італії, Іспанії та Франції, найбільших у світі виробників вина, перевищить прогнозований обсяг виробництва в південній півкулі планети. Так, у Європейському союзі виробництво вина впаде на 13% у порівнянні з минулим роком, до 145 млн гектолітрів.

У південній півкулі сприятлива погода повинна дозволити високий обсяг виробництва в основних країнах-виробниках, за винятком Нової Зеландії. Загальний обсяг виробництва в південній півкулі за прогнозами становитиме рекордні 59 млн гектолітрів, що на 19% більше, ніж торік.

Виробництво вина в США зросте на 6% у порівнянні з минулим роком, до 24,1 млн гектолітрів. При цьому літня посуха в деяких регіонах утримає обсяги нижче середнього за п’ять років.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що європейська компанія створить фонд для бажаючих інвестувати в вино і сир.

Джерело: The Guardian

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...