Новини / Рослинництво     09 лютого 2022 20:36

Сільське господарство показало найвищий приріст виробництва в 2021 році

20 років тому Україна «годувала» лише 40 млн людей у світі. Сьогодні ж внесок України еквівалентний харчуванню близько 400 млн людей

Сільське господарство показало найвищий приріст виробництва у 2021 році – 14,4 %. За підсумками року на сільгосппідприємствах виробництво збільшилося на 19,2 %. У результаті сільське господарство торік дало найвищий відсоток до ВВП серед усіх секторів економіки – понад 10 %. На агропродовольчу продукцію також припадає найбільший відсоток у загальному експорті України – близько 41 % за рік. Про це повідомив міністр аграрної політики Роман Лещенко у Telegram.

“Ми дедалі впевненіше претендуємо на статус одного з найбільших гарантів світової продовольчої безпеки. 20 років тому Україна «годувала» лише 40 млн людей у світі. Сьогодні ж внесок України еквівалентний харчуванню близько 400 млн людей, не рахуючи наше населення. Наша стратегія розвитку до 2030 року передбачає забезпечення продовольством 1 млрд населення світу”, – йдеться в повідомленні.

Для подальшого динамічного росту агросектора як локомотива економіки держави та задля виконання стратегічних цілей уряд сьогодні ухвалив рішення про передачу всіх функцій, що стосуються продовольства, до Мінагрополітики. Мова йде про формування державної політики у сферах:

  • безпечності та якості харчових продуктів;
  • карантину та захисту рослин;
  • ветеринарної медицини;
  • органічного виробництва;
  • обігу та маркування органічної продукції.

“Це рішення Уряду передбачає передусім об’єднання та кооперацію усіх фахових спеціалістів у межах одного міністерства, обмін даними та їх координацію”, – заявив Лещенко.

Також сьогодні на засіданні уряду Держпродспоживслужбу передали у підпорядкування Мінагрополітики.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також