Новини / Ринок землі     22 жовтня 2021 12:18

Стали відомі імена громадян, які безкоштовно отримували землі кілька разів

Більш ніж 4 000 громадян скористалися правом подвійної приватизації

Імена понад 4 000 громадян, які скористалися правом подвійної приватизації, оприлюднено. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

“На нашому геопорталі в режимі реального часу можна побачити імена людей, які три, чотири, а то й п’ять разів отримували землю. Просто натискаєте на будь-яку земельну ділянку й одразу бачите всі офіційні документи власника. Зараз над цим працюють правоохоронні органи. 4000 громадян – це перша хвиля, яку ми оприлюднили”, – розповів Роман Лещенко.

Читайте: Держгеокадастр пропонує змінити критерії оцінки вартості сільськогосподарської землі

За його словами, це тільки початок, і гепортал поповнюватиметься такою інформацією.

“Невдовзі ми оприлюднимо імена юридичних осіб, яких не мало бути в рамках земельного ринку, бо ми їх виключили з обігу, а вони встигли акумулювати сотні гектарів землі, купуючи й продаючи її. Навіть вночі 30 червня ще торгували, відчужували землю, робили перекидку. Серед цих громадян є люди, які ні доходів не мають, ні постійного місця проживання, а водночас є засновниками компанії, в якої на балансі – 700 га. Дивимося і виявляється, що там замішана сім’я чиновника, який керував обласним управлінням Держгеокадастру, наприклад. Феноменальні збіги. Багато документів знищувалися”, – зазначив Міністр.

Лещенко говорить, що земля, яка з держави перейшла у приватну власність, має повернутися у комунальну через рішення суду.

“Ми це так не залишимо. Або через суд вирішуватимемо, або через добровільну відмову цих людей від землі на користь громад. В іншому випадку це шахрайство, за яке передбачена кримінальна відповідальність. Людина, яка подала заявку і стверджувала, що ніколи раніше не отримувала земельну ділянку, а паралельно в різних областях мала по 2 га, має відповісти за свій обман перед державою”, –  зауважив Міністр аграрної політики.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що щороку вартість землі в Україні зростатиме на 7-10%. 

Джерело: Мінагрополітики

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також