Новини / Ринок землі / Фінанси     11 жовтня 2021 09:30

Стало відомо, яка вартість укладання угоди купівлі-продажу землі

20% вартості угоди йде на тільки затрати, нотаріуса, оцінку та комісію банку

Вартість укладання угоди купівлі-продажу земельної ділянки паю складає приблизно 10 тис. грн. Про це розповів радник фінансування програми USAID AGRO, амбасадор онлайн агро фінансування Микола Волков.

А вартість укладання угоди з кредитуванням, за його словами, — 25 000 грн при вартості угоди у 130 000 грн.

«Тобто 20% вартості угоди потягнули тільки затрати, нотаріус, оцінка, комісія банку і це без відсотків. Відповідно, це говорить про те, що працювати таким чином не ефективно. Чому такі дорогі витрати? Тому, що, по-перше, у нотаріуса фіксована ставка, по-друге, він витрачає на це цілий день. Вважаю, що без кардинальної зміни підходів до цього процесу, він і надалі буде «кульгати», — зазначив експерт.

Читайте: Уряд виділив додаткові кошти для проведення інвентаризації держземель

На його думку, програма стимулювання кредитів збільшить кількість клієнтів, які захочуть придбати земельну ділянку в кредит, а Мін’юст і інші будуть змушені змінювати процеси.

«Наразі відомства озвучують, що для певної категорії клієнтів буде можливість купівлі земельної ділянки в кредит під 3% річних. Зараз процес кредитування під купівлю землі розглядається на двох рівнях. Один з них — програма «Доступні кредити 5-7-9». Її мають змінювати однозначно. І там може бути передбачений деталізований механізм щодо видачі пільгових кредитів. Але поки його немає», — додав Волков.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що за три місяці українці продали понад 58 тисяч гектарів. 

Джерело: Kurkul.com.

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також