Новини    16 січня 2018 10:56

Спростити життя виноробам:  У Верховній Раді сьогодні розглянуть законопроект щодо терруарних вин


Законопроект № 2149-VIII  від 03.10.2017  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв» розглядатимуть сьогодні народні депутати у першому читанні. Про це йдеться у порядку денному Верховної Ради України.

Документом, зокрема, передбачається спрощення процедури отримання ліцензії щодо виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв. Наразі, для отримання такого дозволу необхідно 140 дозвільних документів.

«Складна процедура отримання ліценції на виробництво в Україні, а саме необхідність проведення атестації, унеможливлює створення унікальних терруарних виноградних (вин, що вироблені з сировини, вирощеної в певній місцевості, в контрольованих умовах) та легалізацію малих виробників виноробної продукції у сільській місцевості, не дозволяє відродити легальне дрібне виробництво виноробної продукції з власних виноматеріалів», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Документом визначається, що виробник вина для спрощеної процедури має виробляти не більше 10 000 декалітрів на рік і лише з власних виноматеріалів. Якщо законопроект запрацює то винороби зможуть отримати ліцензію без проходження атестації.

«Після прийняття цієї законодавчої ініціативи винороби, які виготовляють вино із власного винограду, зможуть отримати ліцензію на виробництво без проходження атестації, але за умови відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства для малих виробництв виноробної продукції. Контроль якості та безпеки вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових здійснюється акредитованою лабораторією, уповноваженою компетентним органом згідно з вимогами чинного законодавства», – повідомляють ініціатори законопроекту.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...