Новини / Технології     08 травня 2020 16:02

Сорін Дукару: Ми спостерігали пожежу біля Чорнобиля, стежимо за змінами клімату і вологістю ґрунту

Які можливості має сателіт-центр Європейського Союзу SatCen і чому до нього звертаються уряди європейських держав

Коли сухопутні кордони закриті і рух між європейськими державами стає більш складним, владі стає важко працювати разом. Тому сателіт-центр Європейського Союзу (SatCen) використовується для швидкого і точного аналізу даних та вирішення проблем безпеки, викликаних пандемією COVID-19. Румунський професійним дипломат Сорін Дукару з досвідом роботи посла Румунії в ООН та помічником генсека НАТО зараз є директором SatCen.

EU SATCEN  розташовано у Іспанії, він також постраждав від наслідків пандемії. Але зміг продовжити свою роботу, частково через те, що він працює з штучним інтелектом.

«Варто зазначити, що працюючи з відносно невеликою кількістю аналітиків ми можемо використовувати безліч сучасних технологій, які можуть автоматично виявляти певні прості цілі: від човнів з біженцями до незаконної торгівлі людьми», – пояснює Сорін Дукару.

Що може побачити SatCen

Кілька днів тому, коли ЄС попросив підтримати біженців що гинули в морі біля М’янми, їх було виявлено саме завдяки SatCen.

«Ми спостерігали пожежу біля Чорнобиля, яка потенційно мала складні наслідки з огляду на вибух реактора кілька десятиліть назад», – каже очільник SatCen.

Європейські супутники відстежують кордони Європейського Союзу та кордони між країнами-членами об’єднання.

SatCen контролює місії, в яких бере участь ЄС, наприклад, в Грузії, або дотримання ембарго в Лівії, а також інші питання безпеки на Близькому Сході, в Малі, Сомалі та питання глобальної безпеки в цілому.

Читайте: Олександр Скляров: ми отримали 10–15 ц/га прибавки врожайності озимої пшениці

Є й моніторинг наземні транспортних потоків, діяльності портів, стеження за змінами клімату, вологістю ґрунту та іншими сільськогосподарськими показниками.

Як працює SatCen

Сорін Дукару пояснив, що для початку моніторингу супутниковий центр повинен отримати запит, який може бути зроблений європейськими політиками, Європейською радою, державами-членами і т. д.

«Коли є запит, ми виконуємо його дуже швидко. Якщо кілька років тому такий аналіз міг зайняти день або два, зараз ми говоримо про години, а іноді навіть хвилини», – каже Сорін Дукару.

 

В інших ситуаціях, навпаки, співробітники SatCen повідомляють владі, коли помічають певні особливі ситуації, які заслуговують вивчення і які повинні стати основою політичного рішення на європейському рівні, резюмує очільник SatCen.

Раніше Landlord повідомляв, як за допомогою дронів відстежують хвороби рослин на полі у США та Ізраїлі.

Джерело: Digi24

 

 

Читайте також