Новини / Рослинництво     18 січня 2019 14:03

Скільки заробляє агробізнес в Україні та Канаді: порівняльна інфографіка

На світовому ринку пшениці найближчим конкурентом України є Канада. Канадське сільське господарство більш прибуткове, ніж в Україні: додаткова вартість на 1 працівника в агросекторі Канади у 13 разів більша, ніж в Україні.  

Про це повідомляє businessviews.com.ua.

За експортом пшениці Україна посідає 5-те місце у світі. Наш найближчий конкурент – Канада, яка у 2017–2018 МР експортувала на 4 млн т пшениці більше, ніж Україна, і вийшла на 4-те місце.

Прибутковість сільського господарства в Україні та Канаді

Урожай – ще не головний показник в АПК. Слід брати до уваги, скільки грошей заробляє бізнес на однаковій кількості зернових. Відомо, що багатство країни залежить від того, яку додану вартість генерує її економіка. В Канаді цей показник для сільського господарства у 13 разів більший, ніж в Україні.

ЧитайтеЩо гірше – посуха чи торнадо: найдорожчі природні катастрофи США (ІНФОГРАФІКА)

Отже, навіть якщо врожай у Канаді серйозно впаде, грошей він все одно буде приносити більше, ніж величезний український.

Українці і розвиток агросектора Канади

Хоча сільське господарство в Канаді на сьогодні більш прибуткове, ніж в Україні, розвитку його сприяли саме українці. Наприкінці ХІХ ст. багато жителів Галичини, Буковини, Закарпаття, Лемківщини відгукнулися на заклик канадського уряду і стали першою хвилею мігрантів до Канади.

Українців приваблювала можливість вільно працювати на власній землі: щоб сприяти заселенню величезних необжитих територій країни, уряд Канади роздавав мігрантам землю з умовою, що вони повинні будуть певний час на ній відпрацювати.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна та Канада поглиблюватимуть партнерство в торгівлі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також