Новини    05 серпня 2018 12:06

Скільки державних коштів отримали аграрії у першому півріччі


У цьому році на підтримку аграрного сектора виділено 6,4 млрд гривень, тобто 1% від згенерованого сільськогосподарською галуззю в 2017 році ВВП. Про це пише журнал Landlord у серпневому випуску.

За перше півріччя сільгоспвиробники отримали на руки менше 10% від річного аграрного бюджету. Станом на 6 липня виконавцям бюджетних програм направлено 382,7 млн гривень.

Така динаміка, тим не менш, не є загрозливою. По-перше, в минулому році на цю дату аграрії не почали отримувати взагалі ніяких коштів. По-друге, перша половина року не є показовою, оскільки перші три з половиною місяці пішли на підготовчу роботу: консультації по галузях, узгодження з держорганами, внесення поправок, затвердження, знаходження помилок і їх виправлення. «До травня документарна робота була закінчена, і, повірте, з огляду на кількість етапів, а також часто відсутність єдиної позиції всередині окремих груп аграріїв, це спринтерська швидкість», – зазначив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

Також за деякими програмами 1 липня тільки закінчилися терміни подачі документів. Наприклад, за програмою часткової компенсації вартості посадкового матеріалу.

За результатами першого півріччя безумовно вдалими можна назвати програму компенсації вартості сільгосптехніки, здешевлення утримання корів в сільгосппідприємствах і підтримку садівництва. Найнижча динаміка – у програми підтримки фермерства.

Що освоєно на середину року і які проблеми виявили перші місяці реалізації держпрограм підтримки? Докладніше читайте у серпневому випуску журналу Landlord.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...