Новини / Думки     04 серпня 2018 12:09

Сільське господарство та кліматичні зміни: бути частиною рішення


СЕРГІЙ ХАРІН, КЕРІВНИК В УКРАЇНІ, БІЛОРУСІ ТА КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ АЗІЇ CORTEVA AGRISCIENCE™, СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИЙ ПІДРОЗДІЛ DOWDUPONT

Одна з невідкладних та «незручних» істин в галузі сільського господарства, яку ми маємо визнати, — це вплив на зміну клімату. Хоча було вже багато сказано про негативні наслідки для фермерів та сільського господарства в результаті підвищення температури та зміни погодних умов, правда полягає в тому, що наша галузь є частиною цієї проблеми. Згідно даних Організації економічного співробітництва та розвитку, сьогодні сільське господарство відповідає за щонайменше 14% світових викидів парникових газів. Світова сільськогосподарська діяльність збільшує викиди більше, ніж транспорт, та наздоганяє показники промисловості.

Тваринництво та вирощування таких основних культур, як рис, виробляють велику кількість метану. Орання поля звільняє вуглекислий газ в ґрунт. Копалини та добрива, що використовуються у сільському господарстві, виділяють велику кількість вуглецю, а вирубка лісу та інші зміни в землекористуванні зменшують здатність планети поглинати вуглець.

Оскільки фермери та інші працівники галузі невтомно працюють на подвоєння виробництва продуктів харчування, щоб забезпечити прогнозовані 9 мільярдів людей до 2050 року, нам потрібно працювати розумніше, ефективніше та з меншим викидом вуглецю.

Гарна новина полягає в тому, що у нас є талант та інноваційна сміливість, щоб відповісти на цей виклик. Я оптимістично вірю — ми зможемо. Крім моральних та етичних міркувань, є глибокі економічні вигоди від зміни нашої поведінки. З будь–якою зміною бізнес–моделі існує промінь надії для новаторів та першопрохідників. Я бачу якнайменше чотири сфери діяльності, в яких ми як промисловці можемо сконцентруватися негайно задля впливу на зміни.

По–перше — більше інвестицій у практику управління ґрунтами та землекористування. Нові досягнення в цифрових технологіях, системах даних, а також в обладнанні для сівби та збирання врожаю обіцяють поліпшити управління землею та пасовищами до точкового рівня. Ті ж самі практики допоможуть відновити неефективні ґрунти та сприяти широкомасштабному лісовідновленню.

По–друге — нам потрібно більше інвестувати в біотехнології та вдосконалення насіння, яке стане більш продуктивним та більш стійким до посухи, хвороб та шкідників. Наприклад, цілеспрямоване вирощування через технологію CRISPR може призвести до революції в продуктивності врожаю, тим самим задовольнити світовий попит на свіжі, корисні та поживні продукти харчування. Така ж сама технологія створює майбутні можливості для біопалива наступного покоління. Та навіть сучасна традиційна селекція творить дива — вже сьогодні в Україні широко користуються попитом гібриди Optimum® AQUAMax®, що мають цілу низку характеристик, які забезпечують синхронне викидання волоті і рилець та більш розвинену кореневу систему, що гарантує краще вбирання вологи. В умовах українського ринку ці гібриди є науково перевіреним продуктом для посушливих умов, відібраним на основі специфічної продуктивності.

По–третє, нам знадобиться багато чого зробити безпосередньо на землі, особливо в країнах, що розвиваються, для побудови кращої інфраструктури, експлуатації, транспортування та дистрибуції. Дуже велика частина харчових продуктів, що виробляється у світі, пересувається дорогами, що посилює викиди парникових газів і впливає на заселену місцевість. У той же час, ми можемо надавати рішення та допомагати фермерам та сільським громадам вдосконалювати свої виробничі моделі. Усвідомлюючи це, у березні цього року українські підприємства Corteva Agriscience™ та Полтавська обласна державна адміністрація повідомили про підписання меморандуму про співпрацю з метою розвитку дорожньої інфраструктури в Диканському районі, де розташований виробничий комплекс компанії. Ми, як інвестор, готові виділити близько $1 млн протягом 2018 року для реалізації проекту будівництва дороги загального користування, яка змінить рух вантажівок до/від насіннєвого заводу без впливу на сільську місцевість, а Полтавська обласна державна адміністрація буде відповідати за будівництво нової дороги та її подальше обслуговування.

Та вчетверте, нам потрібно розвивати ширше мережу та забезпечити відкриту співпрацю та інноваційну платформу, яка рушить найкращі ідеї вперед, як всередині, так і за межами нашої галузі. Для таких великих компаній, як Corteva Agriscience™, ми маємо повноваження скликати найкращих та найяскравіших гравців у нашому ланцюгу цінностей, від наших постачальників та роздрібних продавців до продуктових компаній, з якими ми взаємодіємо кожного дня.

Крім того, всі ми повинні активніше співпрацювати з регуляторними органами та неурядовими організаціями, які допоможуть формувати майбутню політику зміни клімату. Неучасть — не варіант. Це буде впливати майже на кожний бізнес сектор, незалежно — чи буде компанія працювати над покращенням власного викиду вуглецю або продавати продукти та послуги, щоб допомогти іншим робити це, чи залишиться осторонь.

Гарна новина полягає в тому, що у нас є вміння та бажання створити сміливий новий світ сільського господарства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також