Новини / Фінанси     27 грудня 2019 09:48

Сільгоспвиробники виграли в суді справу про порядок виділення дотацій

Існуючий порядок дотацій надавав перевагу крупним виробникам, малий і середній бізнес залишалися в програші.

Ініціатори судового позову проти несправедливого розподілу дотацій пояснюють на своєму офіційному сайті.

Всеукраїнська аграрна рада виграла в суді справу про визнання протиправними постанови Кабміну у 2018-му році про державні дотації в аграрному секторі України. Розподіл дотацій відбувався відповідно до постанов Кабміну від 07.02.2018 №106 та №107. У результаті найбільші компенсації отримало підприємство “Миронівський хлібопродукт” Юрія Косюка. Всеукраїнська аграрна рада оскаржила постанову в суді, наполягаючи на тому, що принцип розподілу дотацій працював на користь крупних виробників, а малі і середні аграрії залишалися у програші.

10 грудня Шостий апеляційний суд Києва скасував вищевказані постанови. 

Читайте: Де взяти 4 млрд на дотації фермерам: Милованов покладається на продаж держземель

Фермери непокояться: чи треба їм повернути дотації, отримані у 2018-му, якщо суд визнав неправомірним порядок призначення?

Важливо зазначити, що результат судового розгляду не означатиме, що фермери, які отримали дотації, муситимуть їх повернути. 

Голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун наголосив: “ВАР у своєму позові не вимагала і не могла вимагати повернення коштів, виплачених аграріям, адже відповідні виплати проводила не громадська спілка, а уряд. Вимагати повернення коштів може лише Кабінет Міністрів України. Нашою метою було довести, що уряд Володимира Гройсмана порушив закон при затвердженні відповідних порядків і це призвело до того, що малі та середні аграрії отримали непропорційно мало коштів. І ми це зробили. Також ВАР звертатиметься до НАБУ, аби прийняте судом рішення було долучено до матеріалів кримінальної справи, яку слідчі відомства відкрили за заявою ВАР».

За словами ініціаторів судового розгляду, ВАР запропонувала Уряду мирову угоду, суть якої – упорядкувати законодавство так, щоб дотація держави агровиробникові не перевищувала 150 млн грн за один об’єкт будівництва.

Нагадаємо, що у 2018 році найбільшим отримувачем дотації від держави став  «Миронівський хлібопродукт», якому було перераховано 932 млн грн з бюджету. Таким чином, 25% від загальної суми дотацій на усіх агровиробників отримав один крупний представник агробізнесу. 

Нагадаємо, що про несправедливу систему держдотацій аграрії заявляли з 2017 року, коли було введено новий принцип. Формула обмежувала виплати для господарств, які одночасно займалися і рослинництвом, і тваринництвом. Більшість українських сільгоспвиробників, що виробляють молоко і свинину, господарюють саме так, за змішаним типом. У результаті вийшло, що найбільшу дотацію отримали крупні господарства: «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка та «Ukrlandfarming» Олега Бахматюка. У 2017 році їм відійшло 1,9 млрд грн із загальної суми 4,95 млрд грн. Для малого і середнього бізнесу така ситуація була невигідною і несправедливою. Тому ініціатори позову наполягають на встановленні ліміту в сумі 150 млн.грн.

Landlord раніше повідомляв про 6 програм підтримки агросектора, які діятимуть в Україні у 2020 році.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також