Новини    19 жовтня 2017 10:38

Щодня на нелегальній горілці заробляють 20 млн грн


Нелегальні виробники та продавці горілки за рік отримують 8,4 млрд грн прибутку, а це 20 млн грн щодня. Про це написав на своїй сторінці в Facebook Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 48% алкоголю, що виготовляється із чистого спирту, складає горілка. Вона є алкогольним напоєм №1 в Україні.

Уся горілка виробляється з державного спирту. Таку монополію мають лише дві країни у світі – Україна й Білорусь. Попри це, виробництво не приносить прибутку. З 2010 року збитки державного «Укрспирту» склали майже 1 млрд грн.

«За останні 10 років виробництво вітчизняного спирту упало втричі. На стільки ж офіційно знизилось і виробництво алкогольних напоїв. Виникає питання: а чи зменшили українці споживання горілки за цей час у 3 рази?» — звертає увагу Дорошенко.

За даними Мінагрополітики, доля тіньового спирту в Україні складає до 50%. Спеціалісти галузі дають вищу оцінку – до 80%.

Зменшити тіньову частку ринку до 10% в аграрному відомстві розраховують за 4 роки після приватизації «Укрспирту». Поки ж далі розмов про приватизацію не доходить, зазначає Дорошенко.

«Причому 10% — занадто оптимістичний прогноз для держави, де 40% економіки перебуває у тіні. Реально знизити тінізацію на 20-30%. Далі доля контрафакту знижуватиметься разом зі зменшенням тінізації всієї економіки», — вважає експерт.

За даними Держстату, витрати на алкогольні напої та сигарети у середній українській родині складають 3,3% всього доходу, або 485 грн на двох працюючих, що отримують середню заробітну плату.

Ще немає новин у цій стрічці ...