Новини / Кооперативи     05 квітня 2019 14:31

Шеремета закликає аграріїв об’єднуватися в кооперативи та отримувати держкомпенсації

У 2018 році в Україні з’явилося 125 нових сільськогосподарських кооперативів, таким чином, їх кількість зросла на 20,5 %. Торік держава почала компенсувати кооперативам 70% вартості придбаного обладнання, а у 2019-му розширила напрями допомоги фермерським об’єднанням.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Уряд вважає кооперативи ефективною формою ведення бізнесу, що допомагає фермерам розширювати виробництво і збільшувати прибутки. Тому Мінагрополітики веде активний діалог аграріями щодо вдосконалення механізмів держдопомоги сільгоспоб’єднанням.

Читайте: Клуб стратегічних партнерів: фермери обговорюють переваги кооперації

Минулого року програмою 70-відсоткової компенсації державою вартості придбаного обладнання скористалися шість сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, із них два – новостворені:

  • 3 кооперативи молочного напряму придбали 286 одиниць обладнання для цехів з виготовлення твердих сирів;
  • 3 кооперативи плодово-ягідного напряму придбали 16 одиниць обладнання для охолодження та глибокої заморозки продукції.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета закликав аграріїв цього року активніше використовувати можливості, які надає їм держава, «брати приклад з колег, які на собі перевірили» ефективність програми держкомпенсацій.

Віктор Шеремета наголосив, що у 2019 р. уряд розширив напрями діяльності, за якими сільгоспоб’єднання можуть отримати допомогу від держави, додавши до переліку овочеві кооперативи, із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин та продукції бджільництва. Також цього року 70% вартості відшкодовують не лише за обладнання вітчизняного виробництва, а й за техніку для транспортування агропродукції.

У разі ефективного керування створення кооперативів приведе до зростання виробництва продукції з доданою вартістю та формування нових робочих місць.

Як повідомляв Landlord, у 2019 р. у бюджеті країни закладено фінансування на цілеспрямовану підтримку фермерських господарств та с.-г. кооперативів. Компенсації на придбання насіння, техніки й обладнання, субсидії, здешевлення кредитів – це ті держпрограми, якими можуть скористатися фермери.

Читайте також