Новини / Ринок землі     20 листопада 2019 15:26

Що зміниться в законопроєкті про обіг земель (ІНФОГРАФІКА)

Ухвалений Верховною Радою в першому читанні законопроєкт №2178-10 щодо обігу земель в Україні наразі доопрацьовують. Серед головних змін експерти називають винесення на всеукраїнський референдум питання про купівлю землі іноземцями та посилення обмежень щодо концентрації землі.

Про це повідомляє Економічна правда.

Експерти Центру громадського моніторингу та контролю назвали основні зміни, які будуть внесені в законопроєкт про обіг земель в Україні до другого читання:

  1. Питання про право іноземців та іноземних компаній купувати українську землю винесуть на всеукраїнський референдум. Для цього Парламент розробить і ухвалить окремий закон про проведення референдуму в Україні.
  2. Норми щодо концентрації землі в одні руки будуть переглянуті. До другого читання обмеження на купівлю землі будуть посилені.

Читайте: Земля та іноземці: оприлюднено новий законопроєкт

У першому читанні передбачалося, що у власності громадянина чи юридичної особи України може бути не більше ніж 35% земель у межах ОТГ, 8% – області та 0,5% – держави.

Landlord раніше повідомляв про те, що наразі у Верховній Раді розробляють проєкт закону про народовладдя, який дозволить провести референдум щодо можливості купівлі сільгоспземлі в Україні іноземними громадянами.

Читайте також