Новини / Політика     23 січня 2020 09:16

Що допоможе влити $50 млрд в економіку України – Юрій Косюк у Давосі

Уряд України має унікальну можливість створити безпрограшний інвестиційний клімат в новій Україні, заявив Юрій Косюк, власник одного з найбільших агрохолдингів – МХП, під час панельної дискусії на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Про це повідомляє УНН.

“На моїй першій зустрічі з прем’єр-міністром я був шокований. Його першим питанням було: “Окей, що я можу для вас зробити як прем’єр-міністр?” – розповів власник компанії МХП, що на сьогодні є найбільшим виробником й експортером курятини в країні, про нинішній уряд Олексія Гончарука.

Участь у панельній дискусії на тему: “Завдання на 50 мільярдів доларів: бізнес і уряд можуть створити безпрограшний інвестиційний клімат у новій Україні” – Юрій Косюк у Давосі взяв разом із головою фракції “Слуга народу” Давидом Арахамією.

Косюк пригадав, що веде бізнес в Україні майже 20 років.

“Мій бізнесдосвід в Україні почався близько 20 років, тому я знаю всіх президентів, я знаю кожного з них, і практично кожного прем’єр-міністра, безліч політиків і чиновників. Але ці хлопці – вибач, Давид (Арахамія – ред.) – це щось унікальне.

Я ніколи раніше не бачив представників влади або чиновників, які б питали бізнес: “Що ми можемо для вас зробити?”, – висловився Юрій Косюк про нову владу.

Читайте: Які регіони отримають найбільші інвестиції після відкриття ринку землі

Він також підкреслив, що урядовці-реформатори вдало комунікують з багатьма представниками бізнесу й це відбувається прозоро.

Однак Юрій Косюк підкреслив: головним викликом для влади є  створення стимулів для бізнесу, аби розвивалася українська економіка.

При цьому, на думку бізнесмена, українські урядовці мають взяти за основу європейську модель співпраці з підприємцями. Тобто надавати компенсації бізнесу стосовно частини капітальних інвестицій, що створюють нові робочі місця в економіці.

 “Взяти до прикладу Польщу, Естонію або Литву – кращі приклади того, як вони стимулюють інвестиції в свої країни, і взяти це як закон в Україні”, – порадив Косюк урядовцям.

Такі кроки можуть сприяти поверненню українських заробітчан додому.

“Коли ми піднімемо зарплати, поставимо нове обладнання, побудуємо нові заводи – це буде найкраще місце для них, значно краще, ніж у них є зараз за межами України. І так ми зможемо повернути їх назад”, – сказав Юрій Косюк.

Бізнесмен наголосив, що його компанії має досвід збереження кадрів. А також він готовий разом із владою запросити інвесторів в Україну й просувати її на світовому рівні «як найкраще місце для інвестицій.

Landlord раніше розповідав, на чому заробляє власник компанії “Миронівський хлібопродукт” (МХП) й що його статки оцінюються у $663 млн.

 

Читайте також