Новини / Фінанси     20 грудня 2019 17:37

Статки Косюка оцінюються у $663 млн: на чому він заробляє

Власник МХП Юрій Косюк не завжди був багатим. На початку 90-х він працював брокером, але згодом власний бізнес вивів його в топ-100 найбагатших українців.

11 місце в рейтингу топ-100 найбагатших українців дісталося Юрію Косюку, власнику компанії «Миронівський хлібопродукт» (МХП). Рейтинг складало HB спільно з Dragon Capital, зараз НВ у своєму матеріалі аналізує, на чому заробляє Косюк.

Зараз його статки на 27% менше, ніж торік, але складають $663 млн. Власник МХП – нинішнього гіганта агробізнесу – не завжди був багатий. На початку 90-х Юрій Косюк працював брокером на Київській товарній біржі. Свою компанію заснував у 1998 році , а ТМ Наша Ряба з’явилася пізніше — в 2001 році.

Похід у політику Косюка був недовгим – у 2014 він був першим заступником Бориса Ложкіна, голови Адміністрації президента. Але пішов з посади через півроку та повернувся до управління МХП.

Із агрокомпанією Косюка пов’язані й скандали, але вони не вплинули на статки бізнесмена. У січні-вересні цього року виручка МХП склала $1,5 млрд, що на 33% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. При цьому експортна виручка склала $869 млн. За три квартали компанія експортувала на 26% наростила експорт порівняно з січнем-вереснем минулого року.

Найбільше власнику МХП дорікають через великі державні дотації, які отримували його компанії. Так, у 2017 році «рябі» перепало з бюджету 1,4 млрд грн, а це 30% від усіх виділених державою коштів на аграрну галузь за рік.

АМКУ у цьому році відкрив дві гучні справи щодо птахофабрик і МХП за ознаками зловживання монопольним становищем на ринку курятини.

Читайте: Кернел, МХП, Нібулон у ТОП-15 найбільших холдингів України

Як прогнозує НВ, у наступному році компанії Косюка спробують скористатися своїми перевагами, щоб отримати право наносити маркування «без антибіотиків» на свої продукти. Тим більше, що Спілка птахівників України проводитиме моніторинг, у тому числі, на потужностях Миронівської та Вінницької птахофабрик, що входять в МХП.

Як повідомляв раніше Landlord, у липні Президент Зеленський запропонував правоохоронним та антикорупційним органам перевірити, чи правомірно надавалися дотації з бюджету агрохолдингу Косюка.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також