Новини / Рослинництво     26 жовтня 2020 15:55

Середня врожайність кукурудзи в Україні поки невтішна – Agritel

Ціни на кукурудзу на світовому ринку продовжують стрімко зростати під тиском підвищеного попиту з боку КНР і негативних прогнозів валового збору у ЄС, США і Україні

Напередодні вихідних українськими виробниками було зібрано 13,1 млн т кукурудзи з 52% площ. При цьому середня врожайність культури, як і раніше, невтішна та складає 4,6 т/га, що на 2 т/га менше порівняно з минулим роком на тому ж етапі збирання. Про це повідомила аналітична компанія Agritel.

За минулий тиждень ціни на кукурудзу зросли майже на $20 за тонну на умовах CPT. В цілому сухі погодні умови, очікувані в наступні 15 днів, дозволять прискорити збір врожаю. Він, за прогнозом, може скласти близько 30 млн тонн (для порівняння – у липні прогнозувався валовий збір у 40 млн тонн).

Ціни на кукурудзу продовжують зміцнюватися і на міжнародному ринку. Це призводить до зростання цін на продукти всього зернового комплексу. Апетит Китаю до покупок як і раніше підтримує ринок: імпорт в цю країну зріс у порівнянні з попередніми роками.

Читайте: Погода формує кон’юнктуру на ринку олійних в Україні

Збільшення імпорту кукурудзи, ймовірно, в основному є результатом поповнення запасів і превентивних покупок. Квота на імпорт у КНР, яка була встановлена ​​на рівні 7 млн ​​тонн на початку кампанії, буде перевищена і покупки можуть досягти 20 млн тонн. Додатково до цього невтішні врожаї в Європі, США і України також штовхають ціни в Чикаго до зростання.

Втім, за даними FranceAgrimer , збирання врожаю кукурудзи у Франції оцінюється в 64%, що вище за показники попередніх років. Урожайність неоднорідна по регіонах і умов зрошення. Виробництво кукурудзи у Франції, як і раніше, оцінюється в 13,5 млн тонн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ринок пшениці сягнув нових контрактних максимумів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також