Новини / Трейдинг     26 жовтня 2020 11:15

Глобальний ринок пшениці сягнув нових контрактних максимумів

Тривала посушлива погода викликає все більше занепокоєння трейдерів щодо врожаю пшениці у 2021 році у Аргентині, США і Росії і стала основним фактором зростання цін

На минулому тижні світові ф’ючерсні ринки продовжили зростання, яке почалося ще в серпні. Ф’ючерси на Чиказькій торговій палаті (CBOT) були близькі до найбільших позначок за останні шість років, в той час як ф’ючерси на пшеницю в Парижі і Лондоні встановили нові контрактні максимуми. Про це повідомляє британська агенція зернового маркетингу Frontier.

Тривала посушлива погода викликає все більше занепокоєння щодо врожаю пшениці в Аргентині, США і Росії і стає основним фактором зростання цін. Незважаючи на те, що в кожній з цих країн пройшли дощі, вони мали регіональний характер та визнані недостатніми, особливо для Росії.

У цілому, стурбованість з приводу потенціалу врожаю озимої пшениці в Росії в 2021 році останнім часом стала головним чинником дорожчання зернової продукції на глобальному ринку. Вологість ґрунту в Росії впала до рекордно низького рівня. Незважаючи на те, що урожай пшениці в РФ у 2020 році є другим за величиною за всю історію і склав 83 млн тонн, дуже високі темпи експорту викликали зростання внутрішніх цін на борошно в Росії до рекордного рівня. Зацікавлені структури закликали російський уряд створити стратегічний резерв для подальшого використання зерна мукомольними підприємствами.

Читайте: Ірина та Лілія Дудки: Бути на коні

У разі схвалення цієї ідеї, обсяг резерву може скласти 4-8 млн тонн, а експортні можливості буде скорочено. Досі незрозуміло, чи будуть введені експортні обмеження на другу половину сезону з початку січня 2021 року. Однак посушлива погода і високі ціни спонукали багатьох російських фермерів засіяти рекордні площі озимої пшениці. Своєчасні опади, які підуть на користь недавно посіяним культурам, можуть змінити існуючу тенденцію світових цін на пшеницю.

Навіть з урахуванням того, що світ збирається виробити рекордний урожай пшениці, а запаси пшениці виростуть на 22 млн тонн (до рекордних 322 млн тонн), основні імпортери пшениці в даний час стикаються зі значним інфляційним ціновим тиском.

Наприклад, в минулому році Алжир закупив 600 тис тон продовольчої пшениці, заплативши $229 за тонну з урахуванням фрахту. Однак на цьому тижні, після останнього тендера на пшеницю, Алжир підтвердив закупівлю 720 тис тон з поставкою в грудні за ціною $276 за тонну. Це на $47 за тонну більше у порівнянні із минулим роком і призведе до 20%-ного збільшення витрат на задоволення основних потреб Алжиру у продовольстві.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за прогнозом синоптиків, листопад-2020 в Україні буде теплішим за норму.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також