Новини / Рослинництво     26 жовтня 2020 10:20

Погода формує кон’юнктуру на ринку олійних в Україні

Ціни на соняшник і сою зростають під тиском прогнозів про зменшення валового виробництва, а погані погодні умови для збирання культур змушують фермерів притримувати наявні запаси  

Ціни на соняшник і сою зростають під тиском прогнозів про зменшення валового виробництва, а погані погодні умови для збирання культур змушують фермерів притримувати наявні запаси. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».

Так, за період з 8 жовтня по 23 жовтня, ціни на український соняшник на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни збільшились на 1900 грн/т. При цьому на ринку відмічається низький рівень пропозиції соняшника, стримуюча позиція аграріїв стимулює закупівельні компанії збільшувати свої ціни. За попередніми оцінками, вадливий збір соняшника у цьому році не перевищить 15 млн тонн. Серед основних переробників присутня висока конкуренція за додаткові об’єми олійної культури. Крім того, зростаюча ціна на українську олію відповідним чином відображається і на цінах сировини.

Читайте: Ірина та Лілія Дудки: Бути на коні

Зростання цін у вказаний період спостерігалось і на внутрішньому ринку сої. Так, у проміжок з 8-го по 23 жовтня на умовах EXW-елеватор та СРТ-завод ціни прибавили 1100-1200 грн/т. На динаміку мали вплив тривалі дощі, що затримали збирання культури, а, також низький рівень врожайності у порівняння з минулим роком. За ринковими очікуваннями цьогорічний врожай може бути нижчим ніж прогнозувалось раніше. На фоні цього фермери, як і випадку з соняшником, не квапляться продавати наявні запаси.

Тож, на 23 жовтня за даними «Аграрного союзу України», на умовах EXW-елеватор ціни на олійні встановились на рівні (максимум):

  • соняшник – 15 100 грн/т;
  • соя – 15 000 грн/т;
  • ріпак – 13 500 грн/т.

Ціни на ринку ріпаку залишаються незмінними. Торгівельна діяльність малоактивна, експортна діяльність відбувається переважно за рахунок раніше укладених контрактів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що закупівельні ціни на пшеницю і ячмінь в Україні прожують зростати.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також