Новини    29 січня 2023 16:33

Савинський елеватор відновив роботу на Харківщині

Громада певний час перебувала під окупацією росіян, майже всі виїхали, але зерно вивезти не змогли. Після звільнення, все елеваторні потужності збереглися

На Харківщині Савинська громада переважно займається сільським господарством. Через окупацію багато місцевих аграріїв не сіялися. Зараз у них головна проблема — розмінування, щоб відновити роботу, розповіла начальниця Савинської селищної військової адміністрації Оксана Супрун, повідомляє “Слобідський край”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

На території громади розташоване підприємство NOVAAGRO з вирощування курчат, яке відновилося і почало працювати. Вже й курчат запустили. Також почав працювати Савинський елеватор. Коли була окупація, всі виїхали, але зерно вивезти не змогли. Окупанти, які думали залишитися надовго, теж не стали нічого вивозити. Зерно збереглося, підприємство зараз відпрацьовує по своїх постачальниках. Зрозуміло, щось було викрадено, щось пошкоджено, цим займаються правоохоронні органи. Найголовніше — всі елеваторні споруди збереглися, люди починають виходити на роботу, — зазначила Супрун.

Ше одне підприємство у громаді, з вирощування грибів, дуже пошкоджене, але тут сподіваються, що й воно відновить свою роботу.

Багато аграріїв не сіялися через окупацію. Зараз всі повернулися та запрошують до себе спеціалістів ДСНС, щоб розмінувати свої поля, бо хочуть працювати. Багато людей кажуть: “Ми навесні повертаємося. Будемо відбудовуватися”.

Всі на весну мають грандіозні плани, від повернення додому до перемоги. У нас сільськогосподарський край, дай Боже, навесні все запрацює, поля розмінують і засіють. Це дасть наснаги на продовження життя, — наголосила Супрун.

Нагадаємо, щонайменше 109 великих та середніх підприємств за підсумками 2022 р. зазнали прямих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення росії.

За заявами Мінагрополітики основні розрахунки сумарних прямих та непрямих фінансових збитків у сільському господарстві за цей рік через війну свідчать, що втрати можуть становити близько 40 млрд доларів.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...