Новини    19 вересня 2023 16:11

Сапери вже обстежили 40% звільнених від окупантів сільськогосподарських земель

Фахівці встановили, що з обстежених земель понад 124 га потребують очищення

Нині в Україні обстеження потребують 470 тис. гектарів аграрних земель, що знаходяться на звільнених від російських окупантів територіях, а нині спеціалісти обстежили 188600 гектарів, повідомили в Міноборони України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

До обстеження залучили більше тисячі фахівців, а також 17 машин розмінування. Сапери працюють в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Дніпропетровській, Черкаській, Сумській, Чернігівській та Київській областях.

Фахівці встановили, що з обстежених земель понад 124 га потребують очищення. Вже встигли очистити близько 76 тис. га, але ще 7,8 тис. га треба розмінувати. Оцінки програми розвитку ООН показують, що розмінування території України коштуватиме близько $35,7 млн.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначав, що близько 174 тис. квадратних кілометрів землі на території України вражені вибухонебезпечними предметами. За його словами, ці родючі землі країни здатні прогодувати 80 млн людей на всій планеті.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

Нині у Великій Британії українські студенти почали вчитися очищати ґрунт від наслідків війни. Загалом 30% української території зараз забруднено російськими мінами.

Нагадаємо, продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) розширює свою діяльність у проведенні заходів з розмінування у цільових районах Харківської області: Богодухівському, Ізюмському, Куп’янському, Харківському та Чугуївському.

Мінекономіки прозвітувало про те, що в Україні розмінували понад сто тисяч гектарів полів. Наразі з 470 тис. га земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного очищення, понад 100 тис. га вже готові до здійснення на них господарської діяльності.

Україна працює над створенням ефективної організаційної структури з розмінування та залучить до координаційної платформи міжнародних партнерів.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Кабінет Міністрів України підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...