САП скерувала до суду другий епізод у справі «Роттердам+»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно 14 осіб, причетних до запровадження так званої формули Роттердам+.
2 січня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно 14 осіб, серед яких колишні та чинні посадовці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній, які причетні до запровадження та застосування так званої формули “Роттердам+”, внаслідок чого споживачі електроенергії протягом 2018 – 2019 років переплатили понад 20 млрд грн, — зазначили пресслужбі.
Обвинуваченими у справі є:
- 2 колишні голови НКРЕКП;
- 6 колишніх та 2 чинні члени НКРЕКП;
- чинний та колишній працівники комісії;
- 2 чинні посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній.
Матеріали щодо ще одного колишнього члена НКРЕКП виділені в окреме провадження.
Шестеро з цих осіб, за версією слідства, усвідомлено взяли участь у злочині. Вони одержали нові підозри за ч. 2 ст. 364 КК України. Дії членів НКРЕКП, які, не розібравшись голосували за затвердження так званої формули Роттердам+, кваліфікували за ч. 2 ст. 367 КК України. Слідство вважає, що вони неналежно виконували свої службові обов’язки, що спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам.
Нагадаємо, у березні 2022 року видобуток вугілля в Україні знизився на 30%.
Landlord раніше повідомляв, Австралія скасувала мита на український імпорт на рік.
З Австралії перші 39 вагонів вугілля прибули на українську ТЕС.
Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков заявив про те, що Україна має значний потенціал стати європейським хабом сталої енергетики.
Анна Лиса