Новини    05 липня 2022 17:53

Австралія скасувала мита на український імпорт на рік

Залишаються в силі еквівалентні акцизам мита, наприклад ті, що застосовуються до пального, алкоголю та тютюнових виробів.

Австралія з 5 липня на рік скасувала тарифи на український імпорт товарів, окрім алкоголю, палива та тютюну, як пакет підтримки, повідомляється на сайті австралійського міністерства торгівлі та туризму. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Йдеться про зниження з 5% до нуля тарифів терміном на 12 місяців на низку товарів, які виготовляються чи виробляються в Україні.

Водночас уточнюється, що залишаються в силі еквівалентні акцизам мита, наприклад ті, що застосовуються до пального, алкоголю та тютюнових виробів.

Згідно з повідомленням, такі заходи Австралії та інших держав підтримують економіку України та розширюють її торгові можливості, а також вони важливі для відновлення України у найближчій та довгостроковій перспективі.

Як зазначено у повідомленні, за підсумками 2021 року український експорт до Австралії становив 122 млн доларів.

Нагадаємо, у 2019 році через тривалу посуху в Австралії значно скоротився урожай зернових. Як наслідок – уперше за останні 12 років країна імпортуватиме пшеницю. Австралійський Мінсільгосп видав відповідний дозвіл. Закуповують зерно в Канаді.

Європейський Союз на рік планує скасувати стягнення усіх імпортних мит на українські товари. Йдеться про всі промислові мита, аграрні мита і квоти, систему вхідних цін, антидемпінгових мит і захисних мит, повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Президент США Джо Байден підписав указ, яким затвердив скасування мита на українську сталь терміном на один рік.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив що планується скасування всіх торговельний мит на український імпорт терміном на 1 рік.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...