У березні середня вартість сільськогосподарської землі в Україні дещо знизилась до 52,6 тис. грн за гектар. Проте ціни залишаються високими, особливо в центральних та західних областях, де ґрунти найродючіші, а землі найбезпечніші для обробітку.
Про це повідомляє «ПроАгро Груп».
У березні 2024 року середня вартість сільськогосподарської землі в Україні дещо знизилась. За даними «Опендатабот», середня ціна гектара склала 52,6 тис. гривень, тоді як у лютому вона дорівнювала 57,7 тис. гривень, а у січні – 54,7 тис. гривень.
Попри тимчасове зниження цін, вартість землі залишається високою, особливо в центральних та західних областях країни. Найвищі ціни зафіксовано в Київській (92,7 тис. грн/га), Тернопільській (72,1 тис. грн/га), Львівській (69,8 тис. грн/га), Вінницькій (69,3 тис. грн/га) та Полтавській (64,8 тис. грн/га) областях. Це пов’язано з високою родючістю ґрунтів у цих регіонах, а також з їхньою близькістю до експортних ринків ЄС та відносною безпекою в умовах війни.
Найнижчі ціни на сільгоспземлю зафіксовано в Луганській області – 11,3 тис. гривень за гектар. Це пояснюється складними умовами для ведення сільського господарства через військові дії та окупацію частини території.
Окрім цього, у лютому на аукціоні «Земельного банку» був виставлений найдорожчий лот – ділянка площею майже 4 тисяч гектарів на Кіровоградщині. Покупець запропонував за неї 75,4 мільйона гривень, але угода так і не була підписана. Тепер ця ділянка виставлена на повторні торги, які відбудуться 22 березня.
Експерти відзначають, що обсяги продажів сільськогосподарської землі в Україні значно знизились порівняно з довоєнним періодом. Якщо до повномасштабного вторгнення на тиждень продавалось в середньому 10 тисяч гектарів, то зараз цей показник знизився вчетверо.
Попри це, попит на землю залишається стабільним, особливо в регіонах з високою родючістю ґрунтів та сприятливими умовами для ведення сільського господарства. Це свідчить про те, що аграрний сектор залишається одним із ключових драйверів економіки України, навіть у складних умовах війни.